Kripto Para

Elon Musk tweet attı, URAC yüzde 50 arttı!

  Kripto para piyasalarının en popüler ismi olan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden bir paylaşımda bulundu. Musk, Uranüs’ün Güneş yörüngesinde 84 yılda bir dönmesi ile ilgili açıklama yaptı. Musk’ın paylaşımı sonrasında, Uranus (URAC) token fiyatı %50’den fazla artış yaşadı.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, kripto para piyasalarında özellikle de attığı tweet’ler ile dikkatleri çekmeyi başarıyor. 2021 yılında Twitter paylaşımları ile piyasanın en popüler ismi haline gelen Musk’ın paylaşımları, çoğu zaman yatırımcılar tarafından yatırım tavsiyesi gibi algılanıyor. Musk herhangi bir kripto para ile ilgili olarak olumsuz paylaşımda bulunmadığı sürece, onun paylaşımları olumlu algılanıyor ve bu artık bir topluluk hareketine dönüşüyor. Bunun benzer bir örneği 14 Haziran tarihinde bir kez daha yaşandı.

  Musk Gezegenden Bahsetti, Token Fiyatı Uçtu

  Elon Musk Twitter üzerinden yeni bir paylaşımda bulundu. Musk paylaşımında “Plüton’un Güneş’in etrafındaki dönüşü 248 yıl sürer. Ancak Uranüs’ün dönüşü sadece 84 yıl sürer.” ifadelerine yer verdi. Aslında bakıldığında, Musk’ın söz konusu paylaşımında kripto paralar ile ilgili bir belirti yok gibi görünüyor. Ancak Musk’ın her paylaşımının altında bir anlam arayan yatırımcılar, bu paylaşımı da bir fırsat olarak değerlendirdi. Zira çok benzer bir durum daha önce de Shiba Inu (SHIB) ile yaşanmıştı.

  Elon Musk’ın paylaşımından sonra sadece Bilaxy ve Bittrex borsalarında alım-satımı yapılabilen Uranus (URAC) token’ın işlem hacmi kısa sürede %75 oranında arttı. Öte yandan 6 milyon dolarlık piyasa değerine sahip bu küçük ölçekli token fiyatı yine kısa süre içinde %50’den fazla artış gösterdi.

  Elon Musk, Paylaşımları, Kripto Paralara Etkisi

  Elon Musk’ın Twitter paylaşımları daha önce birçok kez Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) fiyatlarına yukarı yönlü etki etmişti. Ancak CumRocket ve Shiba Inu (SHIB) gibi kripto paraların da bu paylaşımlardan nasibini aldığı oldu. Örneğin Musk, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kendisine DOGE paylaşımlarından dolayı soruşturma başlatacağı iddialarına verdiği cevapla, dolaylı olarak SHIB fiyatını artırmıştı.

  Musk söz konusu paylaşımında DOGE’un simgesi olan köpek cinsini kast ederek “Shiba Inu cinsi bir köpek sahiplenmek istiyorum” yazmıştı. Bu paylaşım, yatırımcıları SHIB coin’e yönlendirmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle