Kripto Para

Elon Musk son paylaşımlarıyla piyasayı hareketlendirdi

  Son dönemde özellikle Bitcoin yatırımcılarının tepkisini çekmesiyle gündeme gelen Elon Musk kripto para paylaşımlarına devam ediyor. Ünlü milyarder Bitcoin ve Ethereum hakkındaki paylaşımlarıyla dikkat çekti…

  Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin’in peşini bırakmaya niyetli görünmüyor. Her paylaşımı kripto para piyasasında büyük bir deprem etkisi yaratan ünlü milyarder, paylaşımlarına yenilerini ekledi. Geçtiğimiz gün piyasada düşüşe sebep olan ve kritik bir noktada yukarıya kırılan simetrik üçgen formasyonunu boşa çıkaran Elon Musk, eleştirilerin hedefi olmuştu.

  Kripto para piyasasında adından sık sık söz ettirmeyi başaran Elon Musk, dünkü paylaşımında “Bitcoin ve kırık kalp emojisi” koymuştu. Bu hareketi, Tesla’nın elindeki Bitcoin’leri satacağı şeklinde yorumlanınca piyasa anında kırmızıya dönmüş ve BTC fiyatında kısa sürede 2 bin dolar silinmişti. Ünlü milyarder bugün de Bitcoin yatırımcılarının dikkatinden kaçmayan hareketlere imza attı. 

  Bitcoin Lazer Gözler Yine Geldi

  Bitcoin destekçileri tarafından kullanılan ve bir dönem çok popüler olan “Bitcoin lazer gözler” Elon Musk’ın Twitter profilinde yine belirdi. Ünlü milyarder BTC destekçisi olduğu dönemde de bu tür profil resimleri kullanıyordu. Bu hareket Bitcoin fiyatında yukarı yönlü bir miktar değerleme görülmesine yol açtı. 

  Dünyanın en zengin isimlerinden biri olan Elon Musk’ın kripto para piyasası üzerinde yarattığı bu etki, zaman zaman eleştiri oklarının da hedefi haline geliyor. Musk’ın paylaşımları sebebiyle oluşan belirsizlik, kripto para piyasasında yatırımcıların risk iştahını dibe çekiyor. 

  Elon Musk Eleştirilerin Hedefinde

  Öte yandan Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’in katıldığı bir röportaja yorum yapan Musk “Vitalik’e hemen hemen katılıyorum” ifadelerini kullandı. Bu paylaşım sonrasında ETH fiyatı yükseldi. Sadece Bitcoin değil aynı zamanda Dogecoin paylaşımları da yapan Elon Musk, bu hareketleri sebebiyle kripto para piyasasını manipüle ettiği iddialarıyla tepki çekiyor. 

  Bir takipçisinin şu paylaşımını onaylayan Elon Musk, kendisini eleştirenlere tepki gösterdi: “Elon Musk’ın Bitcoin fiyatını manipüle ettiği gerekçesiyle ağlayan Bitcoinciler, BTC fiyatını manipüle etmenin kelimenin tam anlamıyla imkansız olduğunu savunuyorlar. Bu iki yüzlülüğün zirvesidir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle