Kripto Para

Anket tamam! AMC DOGE kabul edecek

  ABD merkezli, dünyanın en büyük sinema salonu zinciri AMC Entertainment CEO’su Adam Aron, Twitter üzerinden yaptığı Dogecoin (DOGE) anketi sonrasında, şirketin ödemelerde DOGE kabul edeceğini doğruladı. Aron, ankete katılım yoğunluğundan çok etkilendiğini açıkladı.

  Kripto paraların işletmelerde, kurum ve şirketlerde ödeme aracı olarak kullanılmasının yaygınlaşması, kripto para topluluklarında her zaman olumlu şekilde karşılanıyor. Zira kripto paraların, geleneksel ekonomi piyasalarında alışverişlerde kullanılabilmesi, onların daha fazla çevrede ve daha fazla insan tarafından benimsenmesini sağlıyor. Bu nedenle, bu yönde adım atan özellikle büyük şirketlerin haberleri, piyasalarda heyecanla karşılanıyor. Bu konuda kripto toplulukları adına olumlu bir örnek gösteren AMC Entertainment, kabul ettiği kripto paralar arasına Dogecoin’i (DOGE) de ekledi.

  AMC CEO’sunun Anketine Katılım Yoğundu

  ABD merkezli, dünyanın en büyük sinema salonu zinciri AMC, kripto paralarla ödemeleri kabul edeceğini daha önce açıklamıştı. Şirket, başta Bitcoin (BTC) olmak üzere; Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) ödemelerini alacağını duyurmuştu. Bunun üzerine AMC CEO’su Adam Aron, Twitter’da şirketin benzer şekilde DOGE ödemelerini de kabul edip etmemesi üzerine bir anket hazırladı. Anket paylaşımını beğenenler arasında Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk da vardı.

  Adam Aron’un Açıklamaları

  Aron’un düzenlediği anket sonuçlandı. Aron, ankete katılımın çok yoğun olduğunu ve bu duruma hayran kaldığını ifade etti. Anketi görüntüleyenlerin sayısı 4,2 milyona ulaştı. Oylamaya ise 140 bin kişi katıldı ve katılımcıların %77’si, AMC’nin DOGE ödemelerini kabul etmesini desteklediğini ifade etti. CEO Adam Aron, konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Büyüleyici! Dogecoin anketi şimdiye kadar en çok okunan tweet’im oldu. Aynı zamanda en çok retweet ve etkileşim de bu tweet’le gerçekleşti. 4,2 milyon kişi görüntüledi ve 140 bin oy kullanıldı. %77 oranında evet, %23 oranında hayır oyu geldi. AMC’nin Dogecoin’i kabul etmesi gerektiğini düşündüğünüz açık. Şimdi bunu nasıl yapacağımızı bulmamız gerekiyor. Bizi izlemeye devam edin!”

  AMC’nin, bu aşamadan sonra BTC, ETH, LTC ve BCH kabulünün yanına DOGE’u da eklemesi bekleniyor. Ancak bu duyurunun ne zaman geleceği henüz belirsiz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle