Kripto Para

YFI'den bomba etkisi yaratan karar

  Kripto para basınında gündem olan habere göre Yearn Finance ile Cover Protocol uzun bir aradan sonra yollarını ayırdıklarını açıkladı. Popüler DeFi projesi ikilinin ortaklığa son verdiğini duyurması gündem oldu…

  Kripto para basınında geçtiğimiz yıl birleşme anlaşması imzalayan Yearn Finance ile Cover Protocol ortaklığına son verildiği açıklandı. Ortaklık anlaşmasına göre Cover, kullanılan Yearn ürünleri için destekleyici bir kapsam sunuyordu. Protokol geliştiricileri, bu ortaklık kapsamında başından beri birlikte çalıştılar. Bu sırada Yearn Finance, iki taraf arasındaki iş birliğinin doğal olarak geliştiğini açıkladı.

  Kripto para sektöründe pek çok uzman bu ortaklığın hem protokoller hem de DeFi sektörü için çok faydalı olacağını bekliyordu. Ancak Cover Protocol (COVER) ağına yapılan ciddi hack saldırısı, bu olumlu havayı bozan bir etmen olarak görüldü ve ortaklık havası büyük oranda kaçmış oldu.

  Cover Saldırısı Etkili Oldu

  Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yılın son günlerinde Cover Protocol (COVER), siber saldırıya uğradı ve hackerlar piyasaya sonsuz sayıda COVER token sürdü. Kripto para biriminin bu şekilde yayılması COVER fiyatında çok önemli bir düşüşe sebep oldu. Bir süre sonra bir hacker saldırıyı üstlendi ve platformdan çaldığı 3 milyon doların üzerindeki fonu şirkete geri verdi.

  Bu hack saldırısının ardından pek çok kullanıcı Cover Protocol (COVER) duyduğu güveni ve inancı yitirdi. Yearn kurucusu Andre Cronje de bu konu hakkında şunları aktardı: “Şahsen, bunu görmek çok üzücü. Cover ekibine büyük saygı, güven ve inancım vardı. Ders alındı. Onlara bir daha güvenmeyeceğim.”

  Yearn Finance Kararına Destek Yağdı

  Bu paylaşımdan kısa bir süre sonra Cronje önceki mesajını sildiğini belirtirken şunları söyledi: “Duygusal bir tepkiydi. Bunun yeri Twitter değil. Etik ile paranın birbirine karıştırılmaması gerektiğini hep unutuyorum.” Ortaklığın sonlandırılmasının ardından kripto para basınında haberlerin duyulması ile birlikte COVER fiyatı 1 saat içinde yaklaşık yüzde 40 oranında değer kaybı yaşadı. Pek çok kripto para kullanıcısı Yearn Finance kararını desteklediklerini duyurdu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle