Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 28 Mart 2024

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı yeniden yükselişe geçti. BTC ve altcoin piyasasında pozitif sinyaller takip ediliyor.

  28 Mart 2024 Perşembe günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Ünlü analist Michael van de Poppe, BTC fiyatının 67 bin dolar üzerinde kaldığı sürece yeni ATH denemeleri yapacağını söyledi. Poppe, nisan ayındaki BTC halving’i öncesinde önemli yükselişler görüleceğini düşünüyor.

  Dün ABD Adalet Bakanlığı tarafından davalık olan KuCoin borsası, kullanıcılarına BTC ve KCS ödülleri dağıtacağını açıkladı. Dev airdrop etkinliğini duyuran KuCoin CEO’su Johnny Lyu, airdrop katılım şartlarının 3 gün içinde açıklanacağını söyledi.

  On-chain veri platformu CryptoQuant analistleri, BTC grafiğinde “Realized Cap Hold Waves” göstergesini yorumladı. Analistlere göre, gerçekleşen BTC arzının yüzde 50’si kısa vadeli yatırımcılarda görünüyor. Bu durum yakın zamanda kâr satışlarının gelebileceğini gösteriyor.

  Bybit borsasının desteklediği Mantle projesi ödül programı başlattı. 26 Nisan’a kadar devam edecek programa şu anda 68 milyon dolarlık MNT kilitlendi. Stake yapan kullanıcılara cüzdan bakiyelerine göre Ethena Shards (mShard) dağıtılacak.

  Bulut hizmetleri sağlayıcısı Tencent Cloud, “Sui geliştiricilerini, Sui ekosistemi için bir sonraki süper Dapp’a katkıda bulunmak üzere Tencent Cloud RPC’yi kullanmaya içtenlikle davet ediyoruz” duyurusuyla 20'den fazla blok zinciri ağına erişim sağlayacak.

  CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, spot BTC ETF’lerinin piyasa üzerindeki etkisini yorumladı. “Bu döngü farklı. Son 6 ayda 86 milyar dolarlık kurumsal fon Bitcoin piyasasına girdi” diyen analist boğa koşusunun devasa boyutlara ulaşabileceğini ima etti.

  1kx yatırım şirketi 75 milyon dolarlık yeni bir fon başlattı. Marc Andreessen ve Galaxy Digital gibi şirketlerden yatırım alan kripto fonu, gelecek vaat eden tüketici uygulamalarını hedefliyor.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  BTC ve altcoinlerdeki yükseliş sinyalleri yatırımcıları heyecanlandırmaya başladı. BTC %bitcoin+usd% dolardan fiyatlanırken altcoinlerde ise son durum şöyle:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle