Kripto Para

8 bin dolarlık SHIB alan aile milyoner oldu

  New York’ta yaşayan iki kardeş, geçtiğimiz dönemlerde Shiba Inu (SHIB) yatırımı yaptı. Kardeşler SHIB yatırımından sonra ailelerini de yatırım yapma konusunda ikna etti ve böylece aile toplamda 8 bin dolarlık SHIB yatırımı yaptı. Ailenin 8 bin dolarlık yatırımı yaklaşık 9 milyon dolara ulaştı.

  Kripto para piyasalarında son dönemlerde köpek temalı kripto paralar oldukça rağbet görüyor. Dogecoin (DOGE) ile başlayan bu akım, büyümeye devam ediyor. DOGE’un ardından en çok dikkat çeken köpek temalı kripto paralardan biri olan Shiba Inu (SHIB) da tıpkı DOGE gibi çok ciddi değer artışları yaşadı. Bu durum, haliyle birçok SHIB yatırımcısının ciddi kazançlar elde etmesini sağladı. SHIB yatırımı ile kazancını katlayanlar arasında New York’ta yaşayan iki kardeşin ikna ettiği ailesi de bulunuyor. Ailenin 8 bin dolarlık SHIB yatırımı 9 milyon dolara kadar yükseldi.

  CNN Business haberine göre New York’ta yaşayan 42 yaşındaki James ile 38 yaşındaki kardeşi Tommy, Şubat 2021’de SHIB yatırımı yaptı. Daha sonra ailelerini de ikna eden yatırımcılar, toplamda 8 bin dolarlık yatırım yapmış oldu. Aile, 17 Nisan 2021’de milyoner oldu.

  “Zaman Aşımına Uğramayacak Bir Piyango Bileti”

  James ve Tommy kardeşler, pandemi döneminden önce düğünlerde çekim yaparak geçimlerini sağlıyordu ve ikili, yılda 30-40 kadar düğüne gidiyordu. Ancak pandemi döneminde iki kardeş sadece 8 düğüne gidebildi. İki kardeş daha sonra “Devlet yardımları yetersizdi. Gerçekten çok zordu ve gelecekte ne olacağını bilememek çok korkutucuydu.” diyerek 100’er dolar ile toplamda 200 dolarlık SHIB satın aldı. SHIB’i bir arkadaşından duyduğunu aktaran Tommy şu sözleri dile getirdi:

  “Aklıma Bitcoin geldi. Bir zamanlar Bitcoin birkaç sentti ve şimdi on binlerce dolar, ben de arkadaşıma güvendim. Param sıfırlansa bile sorun olmayacaktı. SHIB’i zaman aşımına uğramayacak bir piyango bileti gibi gördüm.”

  Kardeşler Yatırımcıları Uyardı

  Kardeşler daha sonra anne-babalarını, kız kardeşlerini ve birkaç akrabalarını daha SHIB almaya ikna etti. Aile üyeleri başta 100’er dolar yatırım yaptı, SHIB fiyatı %300 oranında artınca 100’er dolar daha eklediler. Daha sonrasında aile toplamda 8 bin dolarlık SHIB yatırımı yapmış oldu. 17 Nisan tarihi geldiğinde, SHIB fiyatındaki inanılmaz artış ile aile milyoner oldu.

  James ve Tommy, şaka token’larının yüksek risk içerdiğini ve insanların kaybetmeyi göze alamayacakları paralar ile yatırım yapmamaları gerektiğini ama yine de SHIB’in kendi hayatlarını değiştirdiğini ifade etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle