Kalemder

DOGE fiyatı Elon Musk’ın açıklamasıyla tekrar uçtu

  Kripto para piyasalarında altcoin yatırımcılarının son dönemdeki favorilerinden biri olan Dogecoin (DOGE) fiyatı yükselişini sürdürüyor. Ünlü milyarder Elon Musk’ın yaptığı paylaşımlar dikkat çekti…

  Dünyanın en zengin adamlarından girişimci Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, kripto para yatırımcıları tarafından da yakından takip ediliyor. Bitcoin (BTC) dışında pek çok kripto para birimiyle ilgilenen Elon Musk, sosyal medyayı da aktif olarak kullanıyor. En son Clubhouse yayınında Bitcoin (BTC) ile ilgili önemli ve olumlu açıklamalarda bulunan Musk, bugün farklı bir açıklamayla dikkat çekti.

  Elon Musk’ın kişisel Twitter hesabı üzerinden Dogecoin (DOGE) mesajı paylaşması, kripto para topluluğunda büyük ilgi gördü. Kısa sürede büyük beğeni alan bu paylaşımda Musk, aya giden bir roket paylaştığı görselin altına flood olarak Dogecoin yazdı.

  DOGE Fiyatı Uçuşa Geçti 

  Musk’ın bu paylaşımı altına, popüler kripto para borsası Huobi’nin “Emin misin?” sorusunu yönelttiği görüldü. Ünlü milyarder bu soruya “En eğlenceli sonuç en olası olanıdır” cevabını vermesiyle dikkatleri bir kez daha üzerine çekmeyi başardı. Musk daha sonra Aslan Kral animasyonundan bir sahne paylaştı.

  Bir süredir sessizliğini koruyan ve yatay seyirde devam eden DOGE fiyatı, Elon Musk’ın attığı bu tweet’in ardından yeniden yükselişe geçti. Popüler kripto para biriminin en güncel verilere göre son 24 saatte %50, son 1 saatte ise %20 oranında değer kazandığı görüldü. Milyarder Elon Musk’ın kripto para birimleriyle ilgili yaptığı paylaşımların yükselişe getirmesi, kripto para  topluluğunda heyecan yaratmaya devam ediyor.

  SAND Fiyatını Da Etkiledi 

  Elon Musk, öğlen saatlerinde “Sandstorm tam bir başyapıt.” şeklinde bir tweet paylaşmasıyla kripto para topluluğunun dikkatini bir kez daha çekti. Elon Musk’ın herhangi bir bağlam olmaksızın böyle bir tweet paylaşması, kripto para piyasasını harekete geçirdi.

  Popüler milyarderin Twitter hesabından “Sand”den bahsettiğini gören kripto para yatırımcıları SAND isimli kripto para birimine akın etti. SAND, 70 milyon dolarlık piyasa değeriyle en büyük coinler sırasında 223. sırada yer alıyor. Elon Musk’ın paylaşımının ardından SAND fiyatı kısa sürede %40 oranında değer kazandı.

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle