Kripto Para

Çinli şirket yılların BTC yatırımcısı çıktı

  Kripto para piyasalarında en etkin ülkelerden biri olan Çin’de bulunan SAIF Partners’in yönetim kurulunda yer alan Andrew Yan, 16 Haziran tarihli bir röportajında 2015 yılından bu yana Bitcoin (BTC) biriktirdiğini söyledi. Yan, o tarihten bu yana HODL yaptığını ifade etti. Ayrıca ünlü isim, Bitcoin-altın kıyaslaması da yaptı.

  Kripto para piyasalarında en etkili ülkelerden biri olan Çin’de kripto paralara yaklaşım, ülkenin kripto paralara karşı tutumuna göre farklılık gösterebiliyor. Zira Çin, geçtiğimiz yıllarda Bitcoin (BTC) konusunda attığı yasaklama adımları ile piyasada büyük bir etki göstermişti. Ardından geçtiğimiz ay yine Çin’den gelen yasaklama ve kısıtlama haberleri, piyasalarda olumsuz anlamda önemli bir faktör olmuştu. Ancak Çin’in kripto paralara karşıt tavrına karşı, yine de ülkede kripto paralara ve özellikle de Bitcoin’e yaklaşımlar heyecan verici olabiliyor.

  Andrew Yan Yıllardır BTC Yatırımcısı

  Çin’de bulunan özel sermaye şirketi SAIF Partners’in yönetim kurulunda yer alan Andrew Yan, Çin’deki karşıt duruşa rağmen 2015’ten bu yana Bitcoin biriktirdiğini açıkladı. 16 Haziran tarihinde Blockchain Daily tarafından aktarılan habere göre Yan, yıllardır bir Bitcoin yatırımcısı. SAIF yoğun olarak daha çok Asya ve Pasifik bölgelerinde faaliyet gösteriyor. Şirket toplamda 4 milyar dolardan fazla fon yönetiyor. SAIF’in en sık yatırım yaptığı projeler arasında genellikle Çin, Hong Kong, Hindistan ve Tayvan merkezli projeler yer alıyor.

  Yan’dan BTC-Altın Kıyaslaması

  Andrew Yan verdiği söz konusu röportajında Bitcoin ile altını kıyasladı. 2015’ten bu yana Bitcoin biriktirdiğini açıklayan Yan’a göre Bitcoin altından daha değerli. Andrew Yan, Bitcoin’in bilinçli yatırımcılar için önemli bir yatırım varlığı olduğunu ifade etti ve Yan’a göre Bitcoin’e yatırım yapmak, altına yatırım yapmaktan daha iyi.

  Andrew Yan, Warren Buffett’in Neden BTC Almadığını Söyledi

  Andrew Yan, altın kıyaslamasından sonra Warren Buffett’in de neden kripto para piyasasına girmemiş olabileceği hakkında fikrini paylaştı. Yan’a göre Buffett Bitcoin’i anlayamadığı için yatırım yapmıyor. Yan, kimseyi Bitcoin almaya teşvik etmek için fikirlerini dile getirmediğini vurguladı. Öte yandan Yan’ın hakkında konuştuğu Warren Buffett, daha önceki açıklamalarında Bitcoin için “fahre zehri” tanımı yapmıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle