Kripto Para

Dev şirketten DeFi sektörüne büyük yatırım

  Dünyanın önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden Deutsche Telekom, merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörüne giriş yapıyor. Celo’yu (CELO) satın alan dev şirket DeFi dünyasının geleceğine inanan kurumsal firmalar arasında yer aldı…

  Kripto para basınında geniş yankı bulan habere göre Deutsche Telekom, Celo (CELO) ağını satın aldı. Merkeziyetsiz finans ekonomisinin geleceğine yatırım yapmak için bu hamleyi gerçekleştiren dev şirket, böylelikle blokchain dünyasına da giriş yaptı. Bilindiği üzere Celo, DeFi sistemlerini akıllı telefon kullanan herkesin ulaşabileceği hale getiriyor.

  Açık kaynaklı bir blockchain ekosistemi olan Celo, merkeziyetsiz finans (DeFi) dünyasında da büyük ilgi görüyor. Deutsche Telekom şirketinin Celo’yu satın alması ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Deutsche Telekom yönetim kurulu üyesi Adel Al-Saleh çarpıcı ifadeler kullandı. 

  Celo Ekosistemi Üzerinde Hizmet Verecek

  T-Systems tarafından işletilen altyapı ile Celo’ya yapılan yatırımı birleştirmeyi hedefleyen dev şirketin yöneticisi şunları söyledi: “Bu hamle, şirketimizin açık bir blok zinciri ağına katılımı ile stratejik bir yaklaşım elde etmesini sağlamaktadır. Bu yatırım ile hem kendi ağımızı hem de Celo ağını daha güvenli hale getirebiliyor. Celo ağı üzerinde kullanıcı girişini ve farklı kullanım senaryoları geliştirilmesini kolaylaştırabiliyoruz.”

  Dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden Deutsche Telekom’un bu satın almayla hedeflediği nokta Celo ekosistemi üzerine altyapı inşa etmek oldu. Deutsche Telekom firması, alt şirketi olan T-Systems MMS Open Telekom Cloud’u (OTC) kullanarak bir doğrulayıcı haline getirebilecek. Bu sayede kullanıcılar sistem üzerinden telekomünikasyon ağında doğrulama mesajları gönderilebilecek. 

  Celo’nun Geleceği Parlak Görünüyor

  Bünyesinde 130’dan fazla birlik üyesi bulunan Celo, herkes için kazançlı bir finansal sistem yaratmaya çalışıyor. Celo’nun kurucu ortağı Rene Reinsberg, ağın güvenli hale gelmesi için Deutsche Telekom’un hamlesi hakkında dikkat çekici açıklamalar yaptı. 

  Rene Reinsberg konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Celo altyapısının geliştirilmesinde ve doğrulayıcı olarak önemli katkılar yapılmasında Deutsche Telekom’un desteğini almaktan mutluyuz. CELO edinimi ve mobile-first tasarımlı platformunun üzerine yapılan geliştirmelerin güçlü birlikteliği, dijital varlıkların kitle piyasada benimsenmesini hızlandıracak.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle