DELTA Token Nedir? Nasıl ve Nereden Alınır?

  Bu yazımızda özellikle kripto para tüccarlarının ve DeFi takipçilerinin ilgisini çeken DELTA Token hakkında bilgiler sunacağız. DELTA Token nedir, nasıl, nereden alınır, proje amacı geleceğe yönelik fiyat tahmini, avantajları, dezavantajları neler sorularına cevap bulmaya çalışacağız.

  DELTA Token Nedir?

  DELTA Token, Binance Smart Chain ve Ethereum üzerinde çalışabilen, eşler arası opsiyon ticaret platformu Delta.theta’nın kripto para birimidir. DELTA Token, CEX likiditesinin zincirler üzerinde olmasını sağlayan Delte.theta’ya yardım eden bir araçtır. Derin likiditeli opsiyonlarla işlem yapmak, KYC’siz staking yapmak isteyen tüccar yatırımcılar DELTA Token’ı tercih ederler. DELTA Token, DeFi protokolüne dair merkeziyetsiz finansal işlemler için kullanılan bir token’dır.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  DELTA Token projesin amacı merkeziyetsiz finansal işlemler ile ilgilenen yatırımcılara avantajlı ortamlardan birini sunabilmektir. Bu yüzden proje dahilinde DeFi çiftleri ile işlem yapanlar, fiyat çarpışmalarında veya sigorta durumlarında en düşük primler ile karşılaşırlar. Proje, yatırımcıların DEX seçeneklerini CEX emirlerine karşı koruma altına alabilmelerini sağlar.

  Önemli tüccarlar için özel likiditesi yüksek staking’i sunarak pasif geliri etkili bir oran üzerinden verir. Proje, piyasa yapıcı ağının gerçek zamanlı emir defterleri üzerinden işlem yapabilmesini mümkün kılar. DELTA Token sahipliği ile Hegic gibi platformlar üzerinden %90 daha düşük prime ulaşmak mümkündür. Proje hakkında diğer bilgileri https://icobench.com/ico/delta/whitepaper adresindeki Whitepaper’dan öğrenebilirsiniz.

  DELTA Token Yorum

  DELTA Token hakkında yorum yapan yatırımcılar kredi vermekten, kripto para sigortalama işlemlerine kadar her alanda DELTA Token ile işlem yapabildiklerini belirtmişler. DELTA Token ile özellikle DeFi protokol işlemlerine yöneldiklerini yorumlarından açıklamışlar.

  DELTA Token Geleceği

  DELTA Token geleceği hakkında tahmin yapan analistler 2021 sene sonu değer kazanımı ihtimalinden söz ediyorlar. Analistlere göre DELTA Token 2021 sonunda 2.60 dolar seviyesine çıkış yapabilir. 2022 senesinin ilk yarısında ise kısa süreli değer kaybının oluşabileceğini ardından sene sonunda 3 doların tabloda olabileceğini belirttiler.

  DELTA Token Nereden Alınır?

  DELTA Token alınan yerler, Sushiswap ve Uniswap bordalarıdır. İnternetten erişim gerçekleştirilebilen bu iki kripto para borsası platformunda hesabı olan ve bakiyesi bulunan kişiler, DELTA Token alımını rahatlıkla yapabilirler.

  DELTA Token Nasıl Alınır?

  DELTA Token almak için izlenen aşamalar şunlardır:

  • Adım: DELTA Token’ın işlemde olduğu Sushiswap ve Uniswap borsalarından seçilene erişilir.
  • Adım: Borsanın ana sayfasından hesap oluşturma sekmesine giriş yapılır, gelen form istenilen bilgiler ile doldurularak onaylanmalı ve hesap açılmalıdır.
  • Adım: Oluşturulan hesaba, borsanın para yatırma sekmesine giriş ardından seçilen para yönetimi ile bakiye transferi yapılır.
  • Adım: Hemen ardından, borsada DELTA Token paritesinin yer aldığı satın alma işlem sayfasına geçilmelidir.
  • Adım: Satın alma sayfasındaki güncel fiyattan yada daha uygun fiyat girişi üzerinden DELTA Token alım emri verilir.
  • Adım: Satın alınan DELTA Tokenlar sanal cüzdanda veya güvenlik açısında daha üstün donanım cüzdanda saklanabilir.

  Tüm aşamaların doğru izlenmesi ardından satın alım tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  DELTA Token avantajları:

  • Pasif Gelir: DELTA Token sahipleri belirli vadede token kilitleyerek, vade sonunda yeni token kazançları yani pasif gelir elde edebilirler.
  • Faiz Kazancı: DELTA Token sahipleri, ellerinde yer alan DELTA Toke bakiyesinden kredi ihtiyacı olanlara kredi vererek, borcun geri ödemesini alırken faiz kazancı elde ederler.
  • Hız: DELTA Token sahipleri kripto para cüzdanları arasındaki sınır ötesine transferi ve takas işlemini en düşük bekleme süresinde tamamlarlar.

  Dezavantajları Ne?

  DELTA Token dezavantajları:

  • DeFi’ye Yoğun Odaklanma: DELTA Token projesi daha çok merkeziyetsiz finansal işlemler ve sigorta işleminde düşük prime odaklanır. NFT satın alma, depolama alanı kiralama, çapraz zincirler arası yüksek güvenli ticaret gibi yeni nesil nitelikler onda bulunmaz.
  • Saldırı Riski: DELTA Token sanal cüzdanda saklandığında, kripto para borsalarında olabilecek saldırı riskleri ile aynı oranda karşı karşıya kalabilir. Ancak donanım cüzdanda saklandığında riskten korunur.

  Sonuç Olarak

  DELTA Token, Delta.theta’da merkeziyetsiz finansal işlemleri ve daha pek çok işlemi yapmaya imkan sağlayan kripto paradır. Analistler tarafından, DELTA Token’ın 2021 senesinde değerlenebileceği ifade ediliyor. Analistlerin tahminleri gelecek adına olumlu görünüyor. Fakat henüz sadece iki merkezsiz borsada listelenmiş olması onu biraz kısıtlıyor. DELTA gelecekte büyük hacimli, güvenilir borsalarda listelenirse adından daha fazla söz ettirebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle