DELTA Token Nedir, Nasıl Alınır? Hangi Borsada Var?

  Kripto trader’ları ve DeFi yatırımcılarını ilgilendiren benzersiz özelliklere sahip olan DELTA Token, giderek Türk yatırımcılar arasında popülerleşmeyi sürdürüyor. Projenin ne vaat ettiğinin yanında hangi özelliklere sahip olduğunu merak eden okurlarımız;

  DELTA Token nedir, avantajları ve dezavantajları nelerdir, hangi borsada işlem görür, benzersiz özellikleri nelerdir gibi merak ettikleri soruların yanıtlarına rehber içeriğimizden ulaşabilirler.

  DELTA Token Nedir?

  DELTA Token, kullanıcılarına merkeziyetsiz finansın (DeFi) ayrıcalıklarını deneyimleme şansı sunan bir kripto para birimidir. DELTA Token, DeFi protokolüne dair merkeziyetsiz finansal işlemlerde kullanılmak adına tasarlanmış bir kripto para birimidir.

  DELTA Token Projesi ve Whitepaper

  DELTA Token, merkeziyetsiz finansal işlemlere ilgi duyan yatırımcılara en avantajlı ortamlarda işlem yapma olanağı tanımayı hedefler. Binance Smart Chain ve Ethereum üzerinde çalışabilen DELTA Token, hedefe derin likiditeli opsiyonlarla işlem ve KYC bilgileri gerekmeden staking yapmayı mümkün kılacak şekilde geliştirildi.

  DeFi çiftleri ile işlem yapan kullanıcılar için fiyat çarpışmalarında veya sigorta durumlarında en düşük primler ile karşılaştıran DELTA Token, CEX emirlerine karşı tüccarlara koruma sağlamaktadır. Özel likiditesi yüksek staking, gerçek zamanlı emir defterleri üzerinden işlem yapabilme ve farming gibi artılarla öne çıkan DELTA Token’in teknik detayları için https://github.com/Delta-Financial adresi üzerinden erişim sağlanabilen whitepaper’a göz atabilirsiniz.

  DELTA Token Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  DELTA Token kurucuları ile ilgili resmi bir bilgi mevcut değildir. Okurlarımız dilerlerse Twitter üzerinden @Delta_Token kullanıcı adı ile paylaşımda bulunan “Delta Financial” hesabını takip edebilir, proje gelişmeleri hakkında bilgi sahibi olabilirler.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  DELTA Token kullanım alanları şu şekildedir:

  • Staking,
  • Farming,
  • SushiSwap üzerinden alım, satım ve takas işlemleri.

  DELTA Token Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  DELTA Token, yatırımcıların DeFi deneyimini iyileştirmeyi hedefliyor ve tüccarlara yönelik olarak getirdiği staking modelleri ile fark yaratıyor. Kripto para alım ve satım yolu ile kar elde etmeyi hedefleyen tüccarları DeFi dünyasına kazandırarak birer hodler’a dönüştürmeyi hedefleyen DELTA Token’in benzersiz özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Önemli tüccarlar için özel likiditesi yüksek staking modelini sunarak pasif gelir oranını artırır.
  • Staking yanında farming (Deep Farming Vault) ile ek gelir kazanmak isteyen kullanıcılara hitap eder.
  • Deep Farming Vault sisteminden verim elde edilmesi adına rLP jetonlarının talep edilebilmesini ve stake edilebilmesine olanak tanıyor.
  • Proje piyasa yapıcı ağının gerçek zamanlı emir defterleri üzerinden işlem yapmasını mümkün kılar.
  • DELTA Token, kredi ve sigortalama işlemlerinde kullanılabilir.

  DELTA Token’in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Staking ve farming modelleri ile öne çıkan DELTA Token, DeFi’nin bir adım öteye çıkmasına yardımcı olacak avantajlara sahip. Bununla birlikte projenin tanınırlığını da etkileyen bazı dezavantajlara sahip olduğu söylenebilen DELTA Token’in artıları ve eksileri hakkında şunları söyleyebiliriz:

  Avantajları

  • Maksimum DELTA Token arzı deflasyonisttir.
  • Staking ve farming yolu ile DELTA kullanıcıları pasif gelir elde edebilirler.
  • Hodl’er teşvik edici mekanizması ile DELTA Token sahipliğini artırmayı başarabilir.
  • DELTA Token ile yapılan para transfer işlemleri yüksek hızda ve düşük işlem ücretleri ile gerçekleşir.

  Dezavantajları

  • Tek bir kripto para borsasında listelenmektedir.
  • DELTA Token fiyat hareketleri aşırı volatildir.
  • Staking ve farming alanında tercih edilen büyük projeler ile rakip olması, DELTA Token fiyatları üzerindeki baskıyı artırır.
  • Sadece DeFi’ye odaklanması nedeniyle DELTA Token’in çok yönlü bir kripto para birimi olmadığı söylenebilir.
  • Saldırı ve çalınma riskine karşı DELTA Token donanım cüzdanda saklanabilir.

  DELTA Token Hangi Borsalarda Var?

  DELTA Token sadece SushiSwap’ta listelenmektedir. Okurlarımız, token’e yatırım yapmak için SushiSwap borsasında hesap açarak WETH çiftiyle DELTA işlemleri yapabilirler.

  DELTA Token Piyasa Bilgileri

  DELTA Token maksimum arzı 45.000.000 adettir. DELTA Token, 14 Ocak 2022 tarihinde $34,55 fiyatla tüm zamanların en yüksek değerine (ATH) ulaştı. DELTA Token’de tüm zamanların en düşük fiyatı (ATL) ise 17 Kasım 2021 tarihinde kaydedildi. DELTA Token ayrıntılı piyasa analizi ve fiyat tahminleri için rehber içeriğimize göz atabilirsiniz.

  DELTA Token Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  • 1. Adım: DELTA Token listeleme yapan SushiSwap borsasının web sitesine ya da mobil uygulamasına erişim sağlayın.
  • 2. Adım: Seçtiğiniz işlem kanalı yardımı ile istenen KYC bilgilerinizi kullanarak ücretsiz üyelik oluşturun.
  • 3. Adım: Hesabınızı aktifleştirin.
  • 4. Adım: Borsa hesabınıza para gönderin ve gönderim ardından bakiyenizi WETH para birimine çevirin.
  • 5. Adım: Bakiyeniz uyarınca kripto para alım ve satım menüsünü kullanarak DELTA Token alış emri verin ve emrin gerçekleşmesini bekleyin.
  • 6. Adım: Gerçekleşen emir sonrası güncel DELTA bakiyenizi SushiSwap cüzdanınızdan takip edebilir, dilerseniz borsada tutmak yerine alternatif dijital cüzdan seçeneklerine DELTA Token’i transfer edebilirsiniz.

  Özet Olarak

  DELTA Token DeFi odaklı, sınırlı arza sahip ve stake edilebilen bir kripto para birimidir. Merkeziyetsiz finansın gelişimine katkı sunmak ve yatırımcılara daha iyi bir DeFi deneyimi yaşatmak adına geliştirilen DELTA Token, farklı staking modelleri ve derin çiftçilik gibi kavramlar ile sektörü tanıştırıyor. DELTA Token sınırlı bir arza sahiptir fakat sadece SushiSwap’ta işlem görmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle