Kripto Para

Rug Pull olayından sonra bu altcoin dibi gördü

  Kripto para dünyasında yeni bir rug pull vakası daha meydana geldi. Büyük oranda kazanç vaadi ile kripto para yatırımı yapanları ağına düşüren WhaleFarm, yatırımcılardan 2 milyon dolardan fazla fon çaldı…

  Kripto para piyasasında zaman zaman rug pull vakaları yaşanmaya devam ediyor. Son dönemde kripto para yatırımcılarına yüksek oranda getiri vaat eden ve tamamen anonim ekibe sahip olan WhaleFarm, yatırımcılardan 2 milyon dolar çaldı. Bu haberin kripto para basınında yer almasından sonra dakikalar içinde kripto para biriminin fiyatı çakıldı.

  Haziran ayının başında kripto para piyasasına sürülen WhaleFarm, dikkat çeken yüksek kazanç vaatleri ile öne çıkmayı başardı. Proje yatırımcılarına BNB, BUSD, USDT, BTC, ETH, ADA, DOT ve LINK dahil olmak üzere çok sayıda kripto paranın stake edilmesiyle %7.217.848’e varan APY fırsatı sundu. Ancak bu yüksek vaatlerin arkasındaki asıl sebep acı şekilde ortaya çıktı. 

  WhaleFarm Token Ekibi Anonimdi

  Yatırımcılarına gerçek olamayacak gibi bir seviyede kazanç fırsatı sunan WhaleFarm, bir süre büyüme kaydetmeyi başardı. Projenin yerel kripto para birimi WhaleFarm Token, yatırımcılardan gelen talep doğrultusunda yükselişe geçti. 

  Merkeziyetsiz finans (DeFi) sektöründe özellikle vaat edilen getiriler orantısız olduğunda proje şüphe toplar. Deneyimli ve ünlü kripto para yorumcusu Mr.Whale, bu projenin rug pull sinyalleri verdiğini söyleyerek yatırımcıları uyarmıştı. Deneyimli analist, Söz verdiği 7.217.848 APY dışında, ekibin tamamen isimsiz yani anonim olduğuna dikkat çekti.

  2 Milyon Dolardan Fazla Çalındı

  WhaleFarm ekibi sosyal medya platformlarındaki hesaplarını sildi ve ortadan kayboldu. Bu durum projenin gerçekten bir rug pull vakası olduğunu kanıtladı. Uzmanların araştırmalarına göre ilk tahminler yatırımcılardan çalınan miktarın 2.3 milyon dolar seviyesinde olduğuna işaret etti. Olayın duyulmasından sonra WhaleFarm Token fiyatı yüzde 99 oranında değer kaybetti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle