Kripto Para

Cryptopia borsası tasfiye sürecindeyken yine hacklendi

  Kripto para dünyasında bir dönem en çok kullanılan borsalardan olan Cryptopia, yeniden hack haberleri ile gündeme geldi. Borsanın siber saldırıya uğradığı sıralarda tasfiye sürecinde olması dikkat çekti…

  Kripto para sektöründe yatırımcıların da takip ettiği üzere zaman zaman hack gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Pek çok popüler kripto para borsası, geçmiş dönemde siber saldırıya uğrayarak kayıplar yaşadı. Bunlar arasında bir dönemin en çok kullanılan ve popüler kripto para borsalarından biri olan Cryptopia da yer alıyor. Cryptopia borsası siber saldırıya uğradıktan sonra iflas etmişti.

  Cryptopia borsasının peş peşe siber saldırıya uğrayıp hacklenmesi kripto para basının da gündemine geldi. Bir dönemin önde gelen kripto para borsalarından olan Cryptopia borsasında hack haberleri yayıldı. Kripto para basınında yer alan bilgilere göre borsa iflastan sonra tasfiye sürecindeyken bir kez daha siber korsanların hedefi olmaktan kurtulamadı.

  2019 Yılında İflas Etmişti

  Yeni Zelanda merkezli kripto para borsası olan Cryptopia, kurulduktan sonra kripto para piyasasında hızlı bir şekilde yükseldi ve kullanıcı sayısını arttırdı. Global çapta geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşan Cryptopia borsasının popülerliği 2014 yılında başladı. Aradan geçen 5 yıldan sonra 2019 yılında siber saldırıya uğrayan borsa çaldırdığı kripto paralar sebebiyle iflas ettiğini açıkladı.

  Hack saldırısında korsanlar Cryptopia kripto para borsasından o dönemdeki değeri ile yaklaşık 18 milyon dolarlık kripto parayı çaldı. Bu sanal hırsızlık ardından bir türlü belini doğrultamayan Cryptopia, saldırıdan sonra iflas ettiğini duyurdu. Borsa iflas ettiğinde bile halihazırda 800 binden fazla kullanıcısı vardı.

  Cryptopia Borsası Bir Kez Daha Soyuldu

  Borsadan alacaklılar arasında olan ABD merkezli Stakenet şirketi, 1 Şubat 2021 tarihinde Crytopia’nın soğuk cüzdanlarından yaklaşık 45 bin dolar değerinde XSN çıkışı olduğunu açıkladı. Saldırıdan sonra bir daha kullanılmayan ve Stakenet’e ait olan bu cüzdanda toplamda 2 milyon dolar değerinde kripto para olduğu belirtiliyor. Tasfiye süreciyle ilgilenen Grant Thornton Yeni Zelanda şirketi ise bunun yetkisiz bir işlem olduğunu doğruladı ve olayı araştırdığını aktardı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle