Kripto Para

Bitcoin fiyatındaki düşüş katliam moduna geçti!

  Kripto para piyasaları kısa sürede adeta korku filmine dönüştü. Bitcoin fiyatı gün içinde kritik destek noktalarını da aşağı yönlü kırarak yatırımcıları panikletti. BTC fiyatındaki düşüş tüm kripto para piyasasını kırmızıya boyadı…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüş, kripto para piyasasında adeta bir korku filmi yaşattı. BTC fiyatı, analistlerin ve kripto para uzmanlarının güçlü destek bölgesi olarak adlandırdığı 40 bin doların bile altına geriledi. Kripto para yatırımcıları, merakla piyasanın geleceğinde neler yaşanabileceğini bekliyor.

  Bitcoin fiyatında ciddi oranda kayıp olması, diğer popüler kripto para birimi fiyatlarını da olumsuz etkiledi. Lider altcoin Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) gibi popüler altcoinlerde de büyük çaplı düşüşler yaşandı. Piyasa değerine göre en değerli kripto para birimleri listesinde ilk 10’da yer alan projelerde yüzde 24’ün üzerine çıkan değer kayıpları görüldü.

  BTC ve Tüm Piyasa Dumplandı 

  Kripto para piyasası katliam modunda kalmaya devam ediyor. Önde gelen kripto para birimi BTC, 8 Şubat 2021 tarihinden bu yana ilk defa 40 bin dolar destek seviyesinin altına düşerek piyasada korku yarattı. Lider kripto para biriminin fiyatındaki bu gerileme perakende ve kurumsal BTC yatırımcılarını da tedirgin etti. 

  Bitcoin fiyatında aniden silinen ciddi miktardaki değer, en büyük kripto para ile birlikte piyasanın geri kalanını da karıştırdı. İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum da mayıs ayının başından bu yana en düşük seviyelerine gerilemiş oldu. Kripto para piyasasında altcoin yatırımcılarının favorilerinden olan Ripple (XRP) fiyatında da ciddi oranda düşüş meydana geldi.

  Altcoinlerde Düşüş Hız Kazandı

  Bitcoin fiyatında destek bölgesinde bir miktar soluklanma yaşanırken, altcoin fiyatlarındaki düşüş sert bir harekete dönüştü. Altcoin piyasasında son dönemin yükselen yıldızları olan Binance Coin (BNB) ve Cardano (ADA) fiyatındaki ciddi oranda yaşanan kayıplar yatırımcıları şaşırttı. En değerli ilk 10 kripto para birimi içinde düşüşün en fazla vurduğu kripto para projesi ise Internet Computer (ICP) oldu. Son dönemde hızlı yükselen ICP fiyatında ciddi oranda gerileme yaşandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle