Kripto Para

Coinbase olası “kripto kışı” için nakit stokladı

  ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, kripto para piyasalarında yaşanabilecek olası bir kriz ya da toplulukların deyimiyle bir “kripto kışı” için nakit dolar seviyesini artırdı. Borsa, bu hazırlığını olası bir kriz durumunda yatırımlarına devam edebilmek için yaptı.

  Yakın tarihlerde veri analiz şirketi Palantir, “beklenmedik bir kriz” durumuna karşı önlem amaçlı 50 milyon dolarlık fiziki altın alımı yapmıştı. Şirket, bu adımı olası bir kriz anını yönetebilmek için attı. Palantir şirketinin bu adımına çok benzer bir adım şimdi de ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’ten geldi. Coinbase; muhtemel regülasyon engellerini, işlem hacimlerindeki olası sert düşüşler ve hacklenme ihtimallerine karşı koruma amaçlı 4,4 milyar dolarlık nakit stokladı.

  Coinbase Büyümeye Devam Ediyor

  14 Nisan tarihinde teknoloji şirketlerinin halka arz olduğu Nasdaq borsasında listelenen Coinbase, büyümeye devam ediyor. Büyüme adımlarını hızlandıran Coinbase borsası, son olarak Japonya’nın en büyük bankalarından biri olan MUFG ile bir ortaklık kurmuştu. Hızla büyümeye devam eden Coinbase, kripto para piyasalarında görülebilecek olası bir kriz için nakit dolar seviyesini artırarak önlem aldı. Kripto para toplulukları arasında bu olası kriz dönemleri “kripto kışı” olarak adlandırılıyor.

  Coinbase Finans Yöneticisinin Açıklamaları

  Coinbase finans yöneticisi Alesia Haas, konuya ilişkin olarak The Wall Street’e konuştu. Haas yaptığı açıklamasında, en kötü senaryoda bile Coinbase’in yatırımlarına devam edebilmesi için nakit rezervleri biriktirdiğini dile getirdi. Coinase borsasının geçtiğimiz yılın sonunda nakit rezervleri 1,1 milyar dolar seviyesindeydi. Haziran sonunda bu seviye 4,36 milyar dolara yükseldi. Konu hakkında konuşan Haas, şu ifadelere yer verdi:

  “Kripto kışına girmemiz durumunda, hem ürün yelpazemizi hem de yeni yatırımlar yapmaya devam edebilmemiz için bu nakit rezervleri korumak zorundayız.”

  Coinbase 2. Çeyrek Net Gelirleri: 1,6 Milyar Dolar

  Coinbase, geçtiğimiz hafta kazanç raporlarını açıklamıştı. Gelirlerinin büyük bir kısmını yüksek işlem ücretlerinden karşılayan borsa, yılın ikinci çeyreğinde 1,6 milyar dolarlık net gelir elde ettiğini beyan etmişti. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde borsanın aynı kazancı 32 milyon dolar seviyesindeydi. Alesia Haas, bu rezervlerin yeni şirket alımları için de harcanabileceğini ifade etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle