Kripto Para

Coinbase CEO’sundan heyecanlandıran NFT açıklaması!

  ABD’nin en büyük ve kripto para ekosisteminin de 2. en büyük kripto para borsası olan Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, borsanın kendi NFT (non fungible token) platformunu piyasaya sürme hazırlıkları aşamasında, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Bir konferansta konuşan Armstrong, NFT’ler hakkında fikirlerini de paylaştı.

  Kripto para piyasalarında, 2021 yılında görülen muazzam büyüme, sektörün kapsadığı hemen hemen her alanda beklenmedik boyutlara ulaştı. Bitcoin (BTC) gibi kripto paraların rekor seviyelere ulaştığı süreçte, NFT (non fungible token) sektörü de adeta aldı başını gitti. İnanılmaz ölçülerde büyüyerek tüm dünyada popüler hale gelen NFT’ler, gelen büyük ilgi artışı sayesinde kripto para odaklı şirketlerin yanı sıra, birçok alandan ünlü isimlerin de gündemine geldi. Büyüyen NFT pazarı ile ilgili bir açıklama da bu kez Coinbase CEO’sundan geldi.

  Coinbase Kripto Alım-Satımlarından 3. Çeyrekte 1,2 Milyar Dolar Gelir Sağladı

  İşlem hacmiyle dünyanın en büyük ikinci ve ABD’nin de en büyük kripto para borsası olan Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, Salı günü şirketin 3. çeyrek finansal raporlarını açıkladı. Borsanın açıkladığı rapora göre Coinbase, büyük bölümünü Bitcoin ve Ethereum’un (ETH) oluşturduğu kripto para alım-satımlarından 1,2 milyar dolarlık gelir bildirdi. Bloomberg, söz konusu raporun sunulduğu raporda Brian Armstrong’un, Coinbase’in NFT çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunduğunu da belirtti.

  Armstrong: NFT’ler İleride Daha da Büyük Bir Yer Kaplayacak

  Bloomberg haberine göre Armstrong, gelecekteki NFT potansiyeline dikkat çekerek, NFT’lerin kripto para birimlerinden “daha büyük” olabileceklerini vurguladı. Konuya ilişkin olarak Coinbase CEO’su Brian Armstrong “NFT’ler için çok heyecanlıyız. Bugün halihazırda geniş bir alan olan NFT’ler, ileride daha da büyük bir yer kaplayacak” sözlerini dile getirdi. Hatırlanacağı üzere Coinbase borsası, Ekim ayı ortalarında kendi NFT platformunu başlatma planlarını resmen duyurmuştu.

  NFT’lere İlgi Giderek Artıyor

  Coinbase’in, Ekim ayı ortalarında NFT platformu planını açıklamasından bu yana borsaya 1 milyon yeni kullanıcı kaydoldu. Bu da hem NFT’lere duyulan ilginin boyutlarını hem de Coinbase borsasının bu alanda adım atarak ne denli doğru bir hamle ortaya koyduğunu işaret ediyor. Öte yandan, şu an için NFT pazarının en büyüğü olan OpenSea, DappRadar vreilerine göre son 1 aylık süreçte 1,7 milyar dolardan fazla işleme ev sahipliği yaptı. Bu da NFT ilgisini farklı bir pencereden ortaya koyuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle