Kripto Para

Coinbase borsası Türkiye’de müdür arıyor!

  Kripto para piyasalarının gittikçe daha fazla yaygın hale gelmesiyle birlikte kripto para odaklı şirketler de iş sahalarını genişletmeye başladı. Daha fazla ülkede etkinlik kurmak isteyen kripto para borsaları arasında yer alan Coinbase borsası da LinkedIn üzerinden, Türkiye için bir iş ilanı yayınladı.

  Kripto para piyasaları ve genel olarak kripto para birimleri tüm dünyada daha yaygın bir hale geldi ve bununla birlikte dev şirketler de odağına kripto paraları almaya başladı. Kripto para ekosistemine birçok kurum ve kuruluş entegrasyon sağlarken, halihazırda bu ekosistemde hizmet veren şirketler de iş sahalarını genişletmeye başladı. Dünyanın çeşitli bölgelerinde iş alanlarını genişletmek isteyen kripto para borsaları arasında yer alan, ABD merkezli en büyük kripto para borsası olan Coinbase de Türkiye için bir iş ilanı yayınladı.

  Coinbase “Türkiye Müdürü” Arıyor

  Dünyanın en büyükleri arasında yer alan ve ABD’nin de piyasa değeri ile en büyük kripto para borsası olan Coinbase, LinkedIn üzerinden yayınladığı iş ilanında Türkiye için “Country Director” yani “Ülke Müdürü” aradığını duyurdu. Her ne kadar yayınlanan bu ilanda konum olarak İstanbul seçilmiş olsa da ilan detaylarında, bu işin “uzaktan” olduğu da belirtildi. Bu durumda Coinbase borsasının Türkiye müdürü, İstanbul’daki bir ofiste çalışmak zorunda kalmayacak.

  Coinbase’in Yayınladığı İş İlanının Detayları

  Coinbase tarafından yayınlanan iş ilanı Türkiye’de yoğun bir ilgiyle karşılaştı. LinkedIn tarafından paylaşılan verilere göre Coinbase borsasının bu ilanı yayınlamasından sonra bu pozisyon için 24 başvuru gerçekleştirildi. Gelen başvuruların ardından Coinbase, ilana yeni başvuruları kapattı. Coinbase, söz konusu ilanında Türkiye müdürü pozisyonu için aradığı özellikleri de belirtti. Coinbase ilanında “yönetici pozisyonunda deneyimli” kişileri aradığını belirtirken, ilan detaylarını da şöyle açıkladı:

  “Türkiye pazarında bir teknoloji ya da fintech şirketi kurma veya CEO olarak faaliyet gösterme ve bunu en az 50 milyon ABD doları gelire veya aylık 1 milyon işlem yapan kullanıcı / 10 milyon aylık aktif kullanıcıya büyütme girişimcilik deneyimine sahip olmalıdır.

  Coinbase, Türkiye pazarında atacağı adımların sinyallerini bu iş ilanı ile birlikte vermiş oldu. Artık Türkiye’de kripto para borsaları arasındaki rekabet daha üst seviyelere taşınabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle