Kripto Para

LTC'de 2 ay kala tüm metrikler zıpladı!

  Popüler altcoin Litecoin’de yarılanmaya iki ay kala tüm metrikler yükselişe geçti! Fiyatı son 24 saatte yüzde 3’ten fazla artış kaydeden LTC’nin zincir üzeri işlem hacmi ve ağdaki cüzdan adresi sayısı da yukarı tırmanıyor…

  Litecoin (LTC) için blok ödülü yarılanması (halving) etkinliğinde geri sayım hızlandı! Blok başı ödülün 12,5 LTC’den 6,25 LTC’ye düşürecek olan halving’e 2 ay kala Litecoin’de tüm metrikler zıpladı. LTC fiyatı son 24 saatte yüzde 3’ten fazla artarken fiyatın peşine zincir üstü işlem hacmi ile ağdaki cüzdan adreslerinin sayısı takıldı!

  Ağdaki Cüzdan Adresleri 8.5 Milyonu Solladı!

  Halving’e 2 kala popüler altcoin’deki önemli metrikleri bildiren IntoTheBlock’a göre LTC, Mayıs ayını güçlü bir şekilde geride bıraktı. LTC cüzdan adresleri sayısı verilere göre 8,5 milyon rakamını geride bırakmayı başardı!

  Ödemelerde en çok kullanılan kripto para birimlerinden olan LTC’nin hali hazırda Cardano (ADA), Polygon (MATIC) ve Dogecoin (DOGE) gibi rakiplerini geride bırakmasına piyasalar alıştı. Fakat 10 Ağustos’taki halving’in etkisi elde edilen rakamda kendisini gösteriyor. 

  “LTC Fiyatına Olumlu Etki Etmesini Bekliyoruz”

  10 Ağustos’ta halving gerçekleşecek olan LTC ile ilgili bir değerlendirme paylaşan Santiment, “10 Ağustos’ta gerçekleşecek olan Litecoin blok ödülü yarılanması ağ için önemli bir olay olacak” dedi. Pek çok uzman gibi bu olayın fiyata yansımasını beklediklerini söyleyen şirket, “Çoğu uzman bu olayın popüler altcoin’in fiyatı üzerinde olumlu bir etki yaratmasını bekliyor. Biz de bu görüşe katılıyoruz.” ifadeleri ile LTC beklentisini paylaştı.

  Spot piyasada artan ilgi ile LTC fiyatı %litecoin+usd% dolara ulaştı. Fakat popüler altcoin sadece spot piyasada değil, vadeli piyasada da son zamanlarda büyük ilgi görüyor. Glassnode verilerine göre LTC vadeli işlem hacimleri 472 milyon doları geride bırakarak önemli bir başarı elde etti.

  Kripto Para Piyasalarında Son Durum

  Kripto para piyasaları bugün hareketli. Bitcoin (BTC) fiyatı son yükselişle %bitcoin+usd% dolara ulaşırken, Ethereum (ETH) cephesindeki pozitif ayrışma dikkat çekiyor. ETH fiyatı %ethereum+usd% dolara ulaşarak altcoin piyasasını olumlu etkiliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle