Kripto Para

Bu altcoin e-ticaret devi Alibaba'nın yeni sponsoru oldu

  Çinli e-ticaret devi Alibaba, kripto para odaklı projelerine hız kazandırdı. Şirketin bilgi işlem ve depolama kolu olan Alibaba Cloud ile bir altcoin projesinin ortak olduğu duyuruldu.

  Kurumsal şirketlerin kripto para projeleriyle ortaklık anlaşmaları bu dönemde hız kazandı. E-ticaret sektörünün önde gelen şirketlerinden Alibaba, yeni bir ortaklık haberiyle gündeme geldi. Çinli alışveriş sitesinin bilgi işlem ve veri depolama odaklı yan şirketi Alibaba Cloud bir altcoin projesiyle işbirliği yapacağını açıkladı.

  Altcoin yatırımcılarını yakından ilgilendiren açıklamalar peş peşe geldi. Buna göre e-ticaret devi Alibaba ile popüler altcoin Aptos (APT) ortaklık yapacak. Aptos Vakfı ve Alibaba Cloud’un APAC bölgesinde Web3 odaklı projeler geliştirmek amacıyla işbirliğine gittiği açıklandı. Bu gelişmenin ardından popüler altcoin APT fiyatında yükseliş hız kazandı.

  Aptos ve Alibaba Cloud Ortaklığı Duyuruldu

  Aptos Vakfı, Asya’daki Web3 odaklı projelere ağırlık verdi. Bu kapsamda Çin’in en büyük e-ticaret firmasıyla ortak olan Aptos Vakfı’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Asya, Harekete geçmeye hazırlanın! Aptos Vakfı ve Alibaba Cloud Aptos Vakfı x Alibaba Cloud, Asya’daki ilk ortak markalı Move geliştirici topluluğunu başlatacak ve kitlesel benimseme için oluşturulan akıllı sözleşme programlama dilinin etkisini daha da artıracak.”

  Çinli e-ticaret devi Alibaba’nın blockchain sponsoru olan Aptos Vakfı, gelecek vaat eden projelere kaynak ve ekosistem fonu desteği sağlayacak. Bu ortaklık kapsamında Web3 topluluğunun güçlendirmek için bir dizi hackathon ve bölgesel etkinlikler düzenlenecek.

  Ortak Projelerin Devamı Gelecek

  Aptos Vakfı Ekosistem Başkanı Bashar Lazaar açıklamasında “Alibaba Cloud ile ortaklık kurmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Yarının lider geliştiricilerinin oyun değiştiren fikirlerini görmek ve desteklemek için sabırsızlanıyoruz.” ifadelerini kullandı. Bu ortaklığın yeni bir başlangıç olduğunu hatırlatan Lazaar, Alibaba Cloud ile ortak projeler geliştireceklerini duyurdu. Ortaklık haberinin ardından APT coin fiyatı yüzde 3’ün üzerinde değer kazandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle