Kripto Para

BTC yeniden yükselişte! Teknik analizde öne çıkan seviyeler

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı yeniden yükselişe geçti. Geçtiğimiz haftadan beri satış baskısıyla ezilen BTC’nin yukarı yönlü hareketi, popüler altcoinleri de olumlu etkiledi.

  Geçtiğimiz haftadan beri değer kaybeden Bitcoin’in bir süredir düşüşe tepki vermemesi yatırımcıları endişelendirmişti. Beklenen yükseliş yönlü hareket bu sabah saatlerinde gerçekleşti. Bitcoin fiyatı sabaha doğru başlattığı yükselişle son 24 saatte yüzde 10’un üzerinde değer kazandı.

  Bitcoin fiyatındaki güçlü toparlanma sinyali, kripto para piyasasında etkisini sert yükseliş olarak gösterdi. BTC fiyatı sabah saatlerinde 68 bin 800 dolara kadar tırmandı. Bu seviyeden kâr satışlarıyla karşılaşan BTC’de bir miktar geri çekilme yaşandı. Ancak analistler, yükseliş momentumunun çok güçlü olduğuna dikkat çekerek hareketin devam etmesini bekliyor.

  BTC Fiyatındaki Hedef Seviyeler

  Dünkü işlemlerde bir haftadır süren düzeltmenin etkisiyle 61 bin 200 dolara kadar geri çekilen BTC’de beklenen tepki geldi. BTC grafiğindeki direnç seviyeleri olan 63 bin dolar ve 64 bin doları hızlı şekilde geçen BTC’de boğalar piyasanın kontrolünü ele aldı. Analistlere göre BTC’de bu yükseliş ivmesi korunabilirse ilk hedef 68 bin dolar direnci olacak.

  BTC fiyatında yeni zirveler görülmesi için ilk hedef olan 68 bin 800 dolar direncinin aşılması gerekecek. Eğer bu seviye aşılırsa, yükselişin daha da ivmelenerek önce 70 bin dolara, ardından 72 bin 500 dolara kadar taşınması mümkün görülüyor. Bitcoin fiyatının bir haftadır devam eden düzeltmenin ardından hızlı şekilde toparlanması yatırımcıları sevindirdi.

  FED Kararı Sonrası Piyasa Hareketlendi

  ABD Merkez Bankası’nın (FED) dünkü FOMC toplantısında faizleri yüzde 5.40 seviyesinde sabit bırakması kripto para piyasasında karşılık buldu. Kripto paralar başta olmak üzere riskli varlıkların geleceği açısından pozitif görülen bu kararın ardından Başkan Jerome Powell’ın açıklamaları takip edildi.

  ABD’de bu yıl içinde faiz indirimi yapılacağına dair iyimser beklentiler BTC fiyatındaki yükselişi tetikledi. En büyük kripto para birimi Bitcoin, haberin yazıldığı sırada 66 bin 837 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle