Kripto Para

BTC yeniden 50 bin doların üzerinde! Sırada ne var?

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafif yükselişlerle başladığı Ekim ayında bir kez daha 50 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. BTC’den yılın son çeyreğinde yükselişler bekleyen analistlerin işaret ettiği yükselişlerin ilk sinyalleri de kendisini göstermiş oldu.

  Bitcoin (BTC), 14 Nisan tarihinde 64 bin 890 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Bu aşamadan sonra piyasada, BTC’nin 100 bin dolara doğru hareket edeceğine ilişkin güçlü bir beklenti oluşmuştu. Ancak Mayıs ayında Çin’den gelen yasaklama haberleri ile birlikte 30 bin dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin, Ağustos ayında yeniden toparlanmaya başladı. Eylül ayı başlarında 53 bin dolara dokunan BTC, yaşadığı sert düşüş sonrası 42 bin dolar bandına kadar gerilemişti. Ekim ayında yeniden toparlanmaya başlayan BTC, 5 Ekim tarihinde bir kez daha 50 bin doların üstünü gördü.

  Bitcoin Bir Kez Daha 50 Bin Doların Üzerinde

  Bitcoin, yükselişlerle başladığı yeni haftada Pazartesi gününü genel itibariyle yükseliş sinyalleriyle geçirdi. Salı gününe de yükselişlerle başlayan BTC, öğlen saatlerinde 49 bin 750 dolar seviyesinde gösterilen güçlü direnci kırmayı başardı ve 50 bin doları test etti. Gün içinde bu seviyeyi test ettikten kısa bir süre hafif geri çekilme yaşayan BTC, yeniden 50 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Öğlen saatleri baz alındığında, Bitcoin’deki 24 saatlik değer artışı da %5 seviyesinde kaydedildi.

  BTC’de Sırada Ne Var?

  Bitcoin’in, 49 bin 750 dolar seviyesinde görülen ilk büyük direnci kırması ve ardından 50 bin dolar seviyesini test etmesi, yatırımcıları da heyecanlandırdı. Analistler, Bitcoin’in bu yükseliş hamlelerini daha kalıcı hale getirebilmesi için günü de 50 bin dolar seviyesinin üzerinde kapatması gerektiğini ifade ediyor. Analistlere göre BTC günü 50 bin dolar üzerinde kapatmayı başarırsa, bir sonraki durağı yeniden 52 bin dolar seviyesi olabilir.

  Pentoshi Bitcoin’den Rekor Seviyesine Yükseliş Bekliyor

  Bitcoin’den yükselişler bekleyen analistler arasında yer alan, kripto para piyasalarının popüler analistlerinden Pentoshi de Bitcoin’in 52 bin dolar seviyesinde yukarı yönlü bir olası kırılma yaşaması durumunda, fiyatın 64 bin dolar seviyesine doğru hareket edebileceğini tahmin ediyor. Pentoshi, bu tahminlerinde ise BTC’nin 4 saatlik fiyat grafiğinden yararlandığını dile getiriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle