Kripto Para

BTC ve kriptoları sarsan Silvergate bankası batacak mı?

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki sert düşüş yatırımcıları endişelendirdi. Kripto paralarda satış baskısı yaratan Silvergate kripto bankasının iflas edeceği yönündeki endişeler sürüyor…

  Kripto para piyasasında yükseliş beklentisi devam ederken, yatırımcılar Silvergate haberleri ile büyük panik yaşadı. Kripto sektörünün en büyük bankalarından Silvergate’in finansal raporlarını açıklamayı ertelemesi endişe yarattı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) erteleme talebinde bulunan Silvergate söz konusu raporlar için ek süre istedi.

  Bu gelişmeler kripto para dünyasında Silvergate bankasının iflas edeceği yönünde endişeler olarak yanışı. En büyük kripto para bankası Silvergate’in mali zorluk yaşaması Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda sert satışları beraberinde getirdi. Kripto para topluluğu Silvergate bankasının batıp batmayacağını merak ederken derecelendirme kuruluşu Moody’s uzmanları önemli açıklamalar yaptı. 

  Moody’s Silvergate’in Notunu Düşürdü

  Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s analistleri, Silvergate bankasının son dönemdeki mali tablosunu incelemeye aldı. Şirketin önemli yönetişim eksiklikleri ile başının dertte olduğu bilinirken analistlerden bu konuda açıklamalar geldi. Silvergate’in notunu iki haftadan kısa bir süre içinde düşüren Moody’s ekibinin bu hamlesi kripto bankasının batacağı endişesini arttırdı.

  Moody’s raporunda Silvergate bankası hakkında şu ifadelere yer verildi: “Tedbirler, bankanın risk yönetimi ve özel iş modeli için aniden değişen çalışma koşullarını düzgün bir şekilde değerlendirme ve bunlara yanıt verme yeteneği açısından önemli yönetişim eksikliklerini vurgulayarak, kurumun olumsuz gelişmelere maruz kalmasını artırıyor. Bankanın olumsuz yönetişim riskinin, Silvergate’in kredi notları üzerinde gözle görülür bir olumsuz etkisi var.”

  BTC Fiyatı Yükselişe Geçecek Mi?

  En büyük kripto bankası Silvergate’in SEC’ten talep ettiği ek süreye ilişkin belirsizlik sürüyor. Finans dünyasının önde gelen kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s raporu ve kredi notunun peş peşe düşürülmesi gündemdeki önemini koruyor. Bu süreçte sert satışlarla baskılanan Bitcoin fiyatında boğalar, 22.000 dolar desteğini korumaya devam ediyor. Bir süre konsolide olması beklenen BTC hakkında bazı analistler destek seviyesinin koruması halinde yeniden yükseliş gelebileceğini düşünüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle