Kripto Para

BTC uzun vadeli yatırımcısına göz kırpıyor

  Bitcoin kullanıcılarının sayısı gün geçtikçe artarken alım yapan ve bunları tutanların sayısında da ciddi miktarlarda artış görülüyor. Son gelen verilere göre elinde en az 1 BTC bulunduran cüzdanların sayısında oldukça yükseliş var.

  Piyasaların üst üste dünyanın dört bir yanından gelen haberler ile düşüşe geçtiği şu sıralarda yatırımcılar bunu fırsat olarak görmeye başladı. İlerisi için yatırım aracı olarak lider kripto para birimi Bitcoin ve diğer alt kripto para birimlerini tercih edenlerin sayısında artış olduğu dile getiriliyor. Bu durumu piyasa uzmanları Bitcoin’in gün geçtikçe daha fazla insan tarafından benimsenmesinin sonucu olarak yorumladı. 

   4 Ayın En Yüksek Seviyesinde

  Anlık veri sağlama platformu Glassnode, kripto para piyasalarını yakından ilgilendiren veriler paylaşmaya devam ediyor. Son paylaşılan verilere göre, elinde en az 1 BTC bulunduran cüzdan adreslerinini sayısı son 4 ayın en yüksek seviyesinde. Bu paylaşılan verilerin özellikle kişisel ve az miktarda yatırım yapan yatırımcılar için önemli olduğu düşünülüyor. Küçük yatırımcıları panik satışlarına daha meyilli olması sebebi ile bu verileri takip ederek alım satım işlemlerine yön verdiği düşünülüyor. 

  BTC’lerin Yüzde 80 Uzun Vadede

  Glassnode’nin verilerine göre 811 binden fazla Bitcoin adresinde 1 BTC’den fazlası bulunuyor. Bu en1 BTC’ye sahip olanların büyük bir kısmının ise en az 2018 yılından bu yana cüzdanlarında BTC varlığı olan kullanıcılar olduğu ifade edildi. Bu durumda ise uzun vade için BTC yatırımlarının sık tercih edildiği görülüyor. Finance Magnates dün yaptığı duyuruda uzun vadeli olarak alım yapan kullanıcıların kripto para piyasalarında dolaşımda olan BTC’lerin yüzde 80’inini elinde tuttuğunu bildirdi.  

  Piyasa Uzmanları 

  Glassnode haftalık olarak yayınladığı zincir içi hareketlilik raporunda kısa vade ile işlem yapan Bitcoin sahiplerinin sayısında da ciddi bir düşüş olduğuna vurgu yapıldı. Raporu yorumlayan piyasa uzmanları ise bu hareketin, kısa vade ile al sat işlemi yapan yatırımcıların piyasalardaki düşüşü fırsat bilerek uzun vade için alım yapma eğilimi içerisine girmiş olabileceği yönünde görüş bildiriyor. Bu alımlar bir başka anlamının ise BTC’nin ilerleyen günlerde değer kazanma ihtimalinin kısa vadeli yatırımcıya aktarabilmiş olması olarak yorumlandı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle