Kripto Para

Barbados, Metaverse’te büyükelçilik kuracak!

  Amerika ülkesi olan Barbados, geleceğin evreni olan Metaverse’ün benimsenmesi için tarihe geçecek bir adım atmaya hazırlanıyor. Barbados, Metaverse evreninde bir büyükelçilik kurmak için 14 Kazım Pazar günü Decentraland ile bir anlaşma imzaladı.

  Karayip Antil Adaları zincirinin bir parçası olan ve Amerika ülkelerinden biri olan Barbados, Güney Karayipler bölgesinde bulunan bağımsız bir ülkedir. GSYİH ile kişi başına düşen para açısından dünyanın en zengin 51. ülkesi konumunda olan Barbados, şimdi ise gözünü geleceğin dijital evrenine dikmiş durumda. Ülke, yarının evreni olarak tanımlanan ve şimdilerde oldukça popüler hale gelen Metaverse evreninde ilk büyükelçilik kuran ülke olmaya hazırlanıyor. Barbados, söz konusu büyükelçilik girişimi için Decentraland ile anlaşma imzaladı.

  Barbados, Decentraland ile Anlaşma İmzaladı

  CoinDesk’in verdiği bilgilere göre Barbados, Metaverse’e ilişkin tarihi bir adım attı. Ülke, dijital bir elçilik kurmak üzere, en büyük ve en popüler kripto para destekli dijital dünyalar arasında bulunan Decentraland ile anlaşma imzaladı. Gelen bilgilere Barbados, bu adımında Somnium Space, SuperWorld ve diğer Metaverse projeleri ile birlikte ortak çalışmalar yürütecek. Atılan bu büyük adım sonrasında Barbados’un Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Büyükelçisi H.E. Gabriel Abed, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

  Barbados’un BAE Büyükelçisi’nin Açıklamaları

  Barbados’un, Metaverse evrenindeki ilk dijital büyükelçilik adımına ilişkin konuşan Abed, Barbados’un bu ilk çabasının da ötesinde, ülkenin birçok sanal dünya yapı inşasında ve dijital arazi satın alma işlemlerinde “agresif şekilde” genişlemeyi planladığını dile getirdi. H.E. Gabriel Abed konuya ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  “Fikir bir kazanan seçmek için değil… Metaverse hala çok genç ve yeni. İnşa ettiğimiz şeyin meta dünyaları arasında aktarılabilir olduğundan emin olmak istiyoruz.”

  Barbados, Dijital Toprakları Tanıyan İlk Ülke Olacak

  Barbados’un deneysel bir adım olarak başlatacağı bu uygulama Ocak ayında büyükelçiliğin hayata geçirilmesi ile resmen başlayacak. Böylece Barbados, dünyada dijital egemen toprakları resmi olarak tanıyan ilk ülke olacak. Gabriel Abed ve Barbados’un üst düzey yetkilileri, büyükelçiliklerin sanal dünyalarda daha iddialı ekonomik planlar için bir başlangıç aşaması olacağını düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle