Kripto Para

BTC madencileri Çin’den taşınıyor! Trilyon dolarlık hata

  Yüksek miktarda kripto para yatırımları ile tanınan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, yeni açıklamalarda bulundu. Çin hükümetinin BTC madencilerine uyguladığı baskıya değinen Saylor, bunun trilyon dolarlık bir hata olduğunu vurguladı…

  Kasasında 100 bin Bitcoin’den fazlasını bulunduran MicroStrategy firmasının kurucusu Michael Saylor, yine tüm dikkatleri üzerine çeken açıklamalar yaptı. Çin hükümetinin Bitcoin madenciliği konusunda trilyon dolarlık bir hata yaptığını savunan ünlü ismin röportajı BTC savunucularından destek gördü.

  Kripto para dünyasında son haftalarda Çin hükümetinin aldığı kararlar ile Bitcoin madenciliğine yönelik yaptırımları ve yasakları çok konuşuldu. Kripto para piyasasında ve Bitcoin fiyatında sert düzeltme dalgasına yol açan bu hamleler BTC savunucularını kızdırmıştı. Baskı altında kalan Çinli madencilerin Bitcoin madencilik tesisleri için yeni bölge arayışı sürüyor.

  Bitcoin Fiyatında Satış Dalgası Yarattı

  Çin’in bu hamlesinin diğer ülkelere BTC madencileri için mükemmel bir fırsat sunduğunu dile getiren MicroStrategy CEO’su, önemli açıklamalar yaptı. Bitcoin hash rate, sektördeki baskıların ardından yarı yarıya azalarak 90 eksahash seviyesine geriledi. Ünlü Bitcoin savunucusu, BTC ve kripto para piyasasının genelinde yaşanan düşüşleri, Çinli madencilerin tesislerini kapatmak zorunda kalmalarına bağladı. 

  Çin’in bu kararını trilyon dolarlık bir hata olarak tanımlayan Saylor, diğer ülkelerin bu fırsatı değerlendirmesi gerektiğini şöyle ifade etti: “Çin, Bitcoin’de yüzde 50’lik bir pazar payına sahipti. Yılda 10 milyar dolar kazanıyorlardı ve yıllık olarak yüzde 100 büyüyen bir iş yapıyorlardı. Hükümet, sonra buna yasak getirdi ve tüm sektörü Çin’in dışına çıkardı. Bitcoin’in büyüme hızı göz önüne alındığında bu adımın, Çin için trilyon dolarlık bir hata olacağını düşünüyorum.”

  BTC Madencileri Taşınıyor

  Baskılar sonrasında Çin’den taşınmak zorunda kalan madencilerin ilk durakları Kazakistan, Rusya ve ABD gibi bölgeler oldu. Teksas’ta Bitcoin madencilik faaliyetinin her geçen gün arttığı biliniyor. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, düşen fiyatların Bitcoin biriktirmek isteyen yatırımcılara önemli bir fırsat tanıdığını da vurguladı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle