Kripto Para

JPMorgan yetkililerinden Bitcoin piyasasına giriş sinyali

  En büyük bankalardan biri olan JPMorgan Chase yetkilileri, kripto para sektörünü yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Bankanın eş başkanı Daniel Pinto, banka müşterilerinin Bitcoin’e talep gösterebileceğini söyledi…

  Lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) duyulan kurumsal ve bireysel ilginin artması, Wall Street şirketlerini harekete geçirdi. Kripto para basınında yer alan haberlere göre dünyanın en büyük bankalarından JPMorgan yönetimi de Bitcoin pazarına girme fikrini gündemine aldı.

  JPMorgan global piyasalar müdürü Troy Rorhbaugh, bankanın diğer üst düzey yetkilileri ile bir görüşme düzenledi. JPMorgan’ın gelecek planların değerlendiren yetkililer Bitcoin pazarına girip girmeyeceği konusunu tartışmalar yaptı. Kripto para basınında geniş yankı bulan bu gelişmeler, Bitcoin fiyatına da olumlu yansıdı.

  Bitcoin Piyasası Değerlendiriliyor

  Bu görüşme ve tartışmalar hakkında kripto para basınına konuşan eş başkan Pinto, şunları aktardı: “Eğer zaman içerisinde ortaya farklı yatırımcılar tarafından kullanılan, yeni bir varlık sınıfı çıkarsa, biz de bu sınıfa dahil olmak zorunda kalırız. (Bitcoin için) henüz bu kadar büyük bir talep yok. Ama bunun bir noktada değişeceğinden eminim.”

  Dünyanın önde gelen bankalarından JPMorgan bankasının üst düzey yetkililerinin Bitcoin piyasasını gündemlerine alması büyük ses getirdi. Bitcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği bu gelişmeler ve açıklamalar kripto para basınında gündem oldu. Bankanın gelecekte Bitcoin piyasasına giriş yapabilme fikir yatırımcılarda da heyecan yarattı.

  Tesla Şirketi Örnek Gösterildi

  İki farklı dev şirket, BlackRock ve Tesla, Bitcoin piyasasına çok hızlı bir giriş yapmalarıyla dikkatleri üzerine çekti. JPMorgan Eş Başkanı, bu iki şirket üstünden örnek vererek Biitcoin’e duyulan talebin büyümeye başladığını söyledi. Pinto bu şirketleri örnek göstererek Bitcoin’in geleceği hakkında kripto para takipçilerini sevindirecek açıklamalarda bulundu.

  JPMorgan Eş Başkanı Pinto, kripto para kullanımının yaygınlaşması halinde sektördeki yasal belirsizliklerin giderilebileceğini açıkladı. Bankanın üst düzey yöneticisi bu senaryonun gerçekleşmesi halinde, kripto para işlemlerinin güvenilir borsalara kayacağını kaydetti. Pinto’ya göre bu durumda sadece Coinbase gibi güvenilir borsalar üzerinden işlem yapılabilecek. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle