Kripto Para

Elon Musk tweeti ile pek bilinmeyen o altcoin 8 kat arttı

  2021 yılında kripto para piyasalarında attığı tweetler ile farklı bir popülarite yakalayan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bir süredir piyasada istenmeyen kişi konumundaydı. Ancak Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı paylaşım yine büyük değer artışlarını tetikledi.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 yılında kripto para piyasaları hızla büyürken piyasada adını sıkça duyurmaya başladı. 2021 yılında kripto para evreninden bağımsız olarak, “dünyanın en zengin insanı” unvanını kazanmasıyla dikkatleri çeken Musk’ın kripto para alanına yönelmesi, yatırımcıların dikkatini çekti. Bu aşamadan sonra Elon Musk’ın kripto paralar ile ilgili attığı tweetler, piyasanın ilerleyişi bakımından neredeyse yön belirleyici oldu.

  Her Şey “Bitcoin” Yazması ile Başlamıştı

  Elon Musk, bu akımı ilk olarak Twitter biyografisine “Bitcoin” yazmasıyla başlattı. Musk’ın bu hamlesi ile Bitcoin (BTC) sert yükseldi, yatırımcılar Musk’ın paylaşımlarının neler getirebileceğini fark etti. Ardından Musk, özellikle Dogecoin (DOGE) ile ilgili paylaşımlarda bulunmaya başladıkça yatırımcılar da DOGE’a yoğun talep göstermeye başladı. Bir süredir kripto para piyasalarında istenmeyen kişi olan ve bu alanda paylaşımda bulunmayan Musk’tan 25 Haziran tarihinde gelen paylaşımlar, yeniden piyasayı hareketlendirdi.

  Musk Bu Kez de “Floki’ye” Dikkat Çekti

  Elon Musk söz konusu paylaşımında aslında sadece ima yöntemine başvurdu. Musk paylaşımında “Shiba Inu’mun (köpek cinsi) ismi ‘Floki’ olacak” sözlerine yer verdi. Aslında bakıldığında Musk bu paylaşımında bir kez daha sembolü Shiba Inu cinsi bir köpek olan Dogecoin’i kast etmiş olabilir. Ancak yatırımcılar bu paylaşım sonrası odaklarına Shiba Inu (SHIB) ve pek de bilinmedik Floki’yi aldı. Musk’ın tweetinden sonra Floki’nin elde ettiği yükseliş, Musk’ın hala piyasada ne kadar etkili olduğunu kanıtladı.

  Yerli Analist FLOKI Kazancını Anlattı

  Elon Musk’ın paylaşımından sonra pek bilinmeyen Floki, çok kısa süreler içinde %800 oranında değer artışı ile karşılaştı. Yerli kripto para analistlerinden Crypto Chef, bu konuyla ilgili olarak yaklaşım gösterdi. Analist söz konusu paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “1- Elon’un takip bildirimlerini aç. 2- Tweetinde koin ismi falan geçiyorsa erkenden gir. 3- Sonra gelsin 10-15X. Uniswap’deki FLOKI’ye girdim 0.00.00012 civarından, şimdi 0.000…0009 oldu. 8X neredeyse.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle