Kripto Para

Binance CEO’sundan Elon Musk’a sert gönderme!

  İşlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, isim vermeden Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’a ve onu takip eden yatırımcılara yönelik sert eleştiriler dile getirdi. Zhao, zengin insanların attığı tweet’lere göre yatırım yapmanın doğru olmadığını söyledi.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, son aylarda kripto para piyasasının en popüler ismi haline geldi. Twitter üzerinden paylaşımlarda bulunarak özellikle Dogecoin (DOGE) ve Bitcoin (BTC) fiyatlarına etki eden Musk, son dönemlerde ise piyasada peş peşe olumsuz yorumlarla karşılaşıyor. Musk’ın son dönemlerde eleştirilmesinin arkasında ise daha önce BTC madenciliği hakkında yaptığı olumsuz yorumlar yer alıyor. Zira Musk’ın bu açıklamaları sonrasında kripto para piyasası başka faktörlerin de devreye girmesi ile birlikte sert düşüşler yaşamıştı.

  Elon Musk’ın açıklamaları sonrası sosyal medyada Musk’a karşı cephe alan birçok kişi, Binance’e çağrıda bulunmuş ve Musk ile özdeşleşen DOGE’un delist edilmesini talep etmişti. Bu delist hamlesi gelmemiş olsa bile Binance CEO’su Changpeng Zhao, Musk’ı takip etmeyi bırakarak tepkisini göstermişti. Zhao, tepkisinde bununla sınırlı kalmadı ve yaptığı paylaşımlarda isim vermeden eleştiri oklarını Elon Musk’a yöneltti.

  “Komik Değil, Sorumsuz”

  Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Zhao, bugüne kadar hiçbir zengin kimsenin, başka bir zengini takip ederek bu zenginliğe ulaştığına şahit olmadığını ifade etti. Kripto para piyasasında artık volatiliteden sorumlu kişi olarak gösterilen Elon Musk’a yönelik olarak Zhao, isim vermeden şu ifadelere yer verdi:

  “Yatırım yapmak için zengin bir çılgının rast gele attığı tweet’leri takip ederseniz, zengin olmak bir yana batarsınız… Başkalarının mali durumlarına zarar veren tweet’ler komik değil, sadece sorumsuz olabilir.”

  Hedefte Musk’ın Olduğu Düşünülüyor

  Fox Business bünyesinde bulunan Stuart Varney’nin de aralarında olduğu birçok kişi, Elon Musk’ın kripto para piyasasını manipüle ettiğini düşünüyor. Ayrıca Musk’ın 2021 yılında, her ne kadar sonradan bu unvanı kaybetmiş olsa da Jeff Bezos’tan “dünyanın en zengin insanı” unvanını aldığı da biliniyor. Bu nedenle Zhao’nun bu paylaşımlarının doğrudan Elon Musk’a yönelik olduğu düşünülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle