Kripto Para

Binance CEO’su CZ bayrağını devredebilir!

  Son dönemlerde birçok ülkenin yasal regülatörleri tarafından başlatılan incelemeler ile gündeme gelen Binance borsasının ünlü CEO’su Changpeng Zhao, Binance’ta bir değişiklik gerektiğini dile getirdi. CZ, bu değişiklikte Binance CEO’luğuna yeni birinin gelmesinin de olasılıklar arasında olduğunu söyledi.

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, bir süredir dünyanın çeşitli ülkelerinde başlatılan incelemeler ile anılıyor. İngiltere’de başlayan inceleme ve hizmet yasaklamaları sonrası dalga gibi artan benzer incelemeler sonrası Binance bir süredir çeşitli ülkelerde köşeye sıkışmış durumdaydı. Kanada, Japonya, İngiltere, Singapur, Cayman Adaları gibi bölgelerde yasal regülatörlerin radarına takılan Binance’ın ünlü CEO’su Changpeng Zhao, bu alanda yetersiz kalmış olabileceklerini itiraf etti.

  “Regülatörler ile İyi Bir İletişim Kuramadık”

  SCB 10X DeFi Zirvesi’nde konuşan Binance CEO’su Changpeng Zhao, dünya genelinde regülatörlerin artık kripto para piyasalarını çok daha fazla incelemeye aldıklarını ifade etti. Zhao, son birkaç ay içinde yoğunlaşan bu incelemelerde, Binance’ın regülatörler ile iletişim kurabilme konusunda yetersiz kalmış olabileceğini itiraf etti. Zhao, bu nedenle Binance’ta birtakım değişiklikler olabileceğini duyurdu. Konuya ilişkin olarak Zhao şu ifadeleri dile getirdi:

  Bana göre Binance olarak, regülatörler ile iletişim kurma konusunda şu ana kadar ortaya çok iyi bir iş koyamadık.”

  Binance Kadrosundaki Bazı Değişiklikler

  CZ, Binance bünyesine regülasyonlar kanadında deneyimi bulunan birçok yeni ismi dahil etmeye başladıklarını ve yasal uyumluluklar ekiplerini gün geçtikçe daha çok büyüteceklerini açıkladı. Binance, bu alanda daha önce bünyesine Mali Eylem Görev Gücü (FATF) eski sekreteri Rick McDonell ve FATF Kanada şubesi eski yöneticisi Josee Nadeau gibi isimleri dahil etmişti.

  Changpeng Zhao’nun Açıklamaları

  Changpeng Zhao, konuşmasında Binance’in artık teknoloji start-up’ı olmaktan çok finansal hizmet şirketine dönüşmesi gerektiğini vurguladı. Zhao, söz konusu değişimde CEO’luk görevine yeni bir isim gelebileceğini, şirketin bu düzlemde yönetilmesi gerektiğini vurguladı. Kendisini “teknoloji girişimcisi” olarak tanımlayan Zhao, bu süreçte Binance için yeni bir CEO arayışına girdiğini belirtti. Konuya ilişkin olarak Zhao şu ifadelere yer verdi:

  “Dürüst olmak gerekisrse şu anda regülasyon alanında güçlü bir arka planı olan, bu organizasyonun tamamını yönetebilecek, belki de yeni CEO olabilecek donanımlı birini arıyorum. Ben teknoloji girişimcisiyim, şirketi dört yıldır yönetiyorum ve şu anda girmemiz gereken bir değişim süreci var…”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle