Kripto Para

Binance 550 milyon dolarlık BNB’yi imha etti!

  Ethereum’un (ETH) en büyük rakiplerinden biri olarak gösterilen, işlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın yerel token’ı BNB için yakım işlemleri devam ediyor. Geçtiğimiz yıl yakım mekanizmasını değiştiren Binance, “BNB otomatik yakım” sisteminde 550 milyon dolarlık 2 milyon adet BNB’yi daha imha etti.

  Kripto para piyasasında kimi varlıkların enflasyonist yapıdan kurtulması ve deflasyonist bir yapıya kavuşturulması için arzında azaltma işlemleri yapılıyor. Söz konusu işlemler, ilgili varlığın çeşitli platformlar ya da kişiler tarafından, ölü cüzdanlara transfer edilmesi ile gerçekleştiriliyor. Bu konuda Shiba Inu (SHIB) gibi Binance borsasının yerel token’ı BNB de ön plana çıkıyor. Uzun bir süredir BNB yakım işlemleri gerçekleştiren ve bu konuda geçtiğimiz yıl sistem değiştiren Binance, 550 milyon dolar değerinde 2 milyon adet daha BNB’yi sonsuza dek yok etti.

  Arzı 100 Milyona Düşene Kadar Devam Edecek

  BNB otomatik yakım sistemine geçen Binance borsası, tüm hızıyla yakım programına devam ediyor. Bu kapsamda 550 milyon dolarlık 2 milyon BNB daha yakan borsa, böylece 2 milyon BNB’yi dolaşımdan sonsuza kadar kaldırmış oldu. Binance borsasından yapılan açıklamada, BNB’lerin 4 bin 800 adedinin “Pioneer Burn Program” aracılığıyla yakıldığı belirtildi. Binance’ın her çeyrekte gerçekleştirdiği bu yakım işlemleri, BNB arzının toplamı 100 milyona düşene kadar devam edecek.

  Temmuz’da 444 Milyon Dolarlık BNB Yakılmıştı

  Binance yakım işlemlerine başlamadan bir gün önce borsanın ünlü CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. CZ paylaşımında “Yakında BNB yakılacak. İyi bir yakım şakası var mı?” sözlerini dile getirdi. Son olarak Temmuz ayında yakım işlemi gerçekleştiren Binance, bu dönemde de 444 milyon dolarlık BNB’yi dolaşımdan kaldırmıştı. Binance’ın yakım işlemleri, BNB topluluğunu ve genel olarak kripto para yatırımcılarını heyecanlandırmaya devam ediyor.

  21. Yakım İşlemi Tamamlandı

  Binance borsasının son yakım işlemi, toplamda 21. yakım organizasyonu oldu. Otomatik yakım sistemi ile yapılan işlemlerde ise bu yakım 3. işlem olarak kaydedildi. Borsa otomatik yakım sistemini Aralık ayında duyurmuştu. 2021 boğa sezonunun en çok kazananlarından biri olan BNB, Mayıs 2021’de 686 dolar seviyesine kadar yükselmişti. Yakın tarihte bir hack saldırısıyla karşılaşan BNB, 260 dolar civarında dengede hareket ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle