Kripto Para

Barcelona’dan dev Metaverse ve kripto para adımı!

  Dünyanın en büyük futbol kulüpleri arasında yer alan Barcelona FC, kendi Metaverse’ünü yaratma ve kendi kripto parasını çıkarma projesini açıkladı. Konu hakkında konuşan Başkan Laporta “Aslında bunlar dışında başka bir projeyi daha açıklamak istiyordum ama hala çok gizli” dedi.

  Son dönemlerde, yaz aylarından bu yana kripto para odaklı şirketlerden gelen sponsorluk ve reklam tekliflerini reddetmesi ile gündeme gelen Barcelona FC, kripto para piyasalarında ses getiren bir adım attı. Dünyanın en büyük spor kulüpleri arasında yer alan ve küresel çapta yüz milyonlarca spor sever tarafından takip edilen Barcelona, kendi Metaverse’ünü yaratma ve kendi kripto parasını çıkarma projesini duyurdu. Konu hakkında konuşan Başkan Laporta, “Aslında bunlar dışında başka bir projeyi daha açıklamak istiyordum ama hala çok gizli” dedi.

  Barcelona Tüm Teklifleri Reddetmişti

  Barselona şehrinde düzenlenen Dünya Mobil Kongresi’nde konuşma yapan Barcelona FC Başkanı Joan Laporta’nın, yaz aylarından bu yana kripto para odaklı şirketlerden gelen sponsorluk tekliflerini reddettiği ortaya çıkmıştı. Halihazırda Socios.com ile taraftar token’ı anlaşması bulunan Barcelona, tüm kripto para odaklı sponsorluk anlaşmalarını reddettikten sonra Spotify ile anlaşma sağlamıştı. Spotify ile yapılan anlaşma sonrasında müzik platformunun stat isminden forma göğüs sponsoruna kadar birçok alanda yer alması bekleniyor.

  Barcelona FC Başkanı’nın Açıklamaları

  Dünya Mobil Kongresi’nde konuşan Başkan Laporta; Metaverse, NFT ve kripto paralar ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Gizli bir projelerinin daha olduğunu belirterek merak uyandıran Laporta, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Kendi Metaverse’ümüzü yaratıyoruz. Aslında bu yüzden diğer kripto para şirketleri ile bağlantılı olma konusunda olumsuz kararlar verdik. Kendi kripto paramızı çıkarmak istiyoruz. Bunu kendimiz yapmalıyız. Bizim spor endüstrisinde üreteceklerimizle kulüp finansal açıdan nefes alacak. Bizim arkamızda büyük şirketler ya da hissedarlar yok. Bu da bizi inovatif, üretken, cesur ve spor endüstrisinin hep bir adım önünde olmaya itiyor.

  Ayrıca NFT projemizi de başlatacağız. Dünya çapında 300 milyondan fazla taraftarımız var. Aslında başka bir şeyi de açıklayabilirdim ama hala gizli. O yüzden açıklamayacağım. Futbolcular ise ne olduğunu biliyor. Onların da kontratlarında NFT ve Metaverse ile ilgili maddeler yer alıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle