Kripto Para

Twitter CEO’su artık bir BTC madencisi!

  Kripto para piyasasında Bitcoin’ (BTC) verdiği desteklerle popüler bir isim haline gelen Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, artık Bitcoin madenciliğine de başlamış gibi görünüyor. Bir Twitter kullanıcısına yanıt veren Dorsey, bunu gizlemiyor.

  Kripto para piyasası son dönemlerde ana akımda çok daha yoğun şekilde yer almaya başladı. Özellikle Aralık 2020’den sonra sosyal medya mecralarında kripto paralarla ilgili birçok konu gündeme geldi ve tartışıldı. Bununla birlikte kripto paraların 2021 döneminde çok ciddi değerler elde etmeleri, onların daha da benimsenmesini sağladı. Artan kripto para ilgisine daha sonra çeşitli alanlardan ünlü isimler de katıldı. Bu isimler, kripto para ilgileri sayesinde piyasanın en popüler isimleri arasına girdi.

  Jack Dorsey BTC Madenciliği Yaptığını İtiraf Etti

  Kripto para ilgisiyle piyasada popüler hale gelen isimlerden biri olan Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, açıkça Bitcoin’ (BTC) verdiği desteklerle biliniyor. Square şirketinin rezervlerine BTC eklemesinin yanı sıra Dorsey bireysel olarak da BTC’nin daha fazla yaygınlaşması ve benimsenmesi için çaba da harcıyor. The B Word etkinliğini organize eden Jack Dorsey, Bitcoin’e verdiği desteği ve duyduğu ilgiyi artık madencilik boyutuna da taşımış gibi görünüyor. Konuya ilişkin olarak yaptı açıklamada Dorsey,Compass Mining ile BTC madenciliği yaptığını ifade etti.

  Twitter’da bir kullanıcının yorumunu yanıtlayan Jack Dorsey, “Ben de Compass Mining ile madencilik yapıyorum” sözlerini dile getirdi. Compass Mining’in Twitter hesabı da bu fırsatı kaçırmadı ve bu tweeti alıntılayarak bir göz emojisi ile paylaştı. Compass Mining, madencilik yapmak isteyen kullanıcılara bir aracı şirket olarak hizmet veriyor.

  Compass Mining Nedir, Nasıl Bir Hizmet Verir?

  BTC madenciliği yapmak oldukça zor bir süreç ve insanlar yine de evindeki bilgisayarlarla BTC madenciliği yapabilir. Ancak harcanan yüksek enerji ve ekipman giderleri gibi durumlar göz önüne alındığında bireysel olarak evde yapılan madencilikten kazanç sağlama olasılığı neredeyse sıfırdır. Madencilik alanından gelir elde edilebilmesi için ASIL cihazlara ihtiyaç vardır.

  Compass Mining, madencilik yapmak isteyenlere cihaz ve yer hizmeti sağlar. Kullanıcılar Compass Mining ile satın alacağı ASIC cihazlarını seçer. Seçilen cihaz Compass Mining’in bir madencilik tesisine kurulur ve elektrik masrafları da kullanıcı tarafından karşılanır. Madencilikten elde edilen BTC ödülleri de kullanıcının BTC cüzdanına aktarılır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle