Kripto Para

İniş ve Çıkışlarıyla Haftalık Altcoin Borsa Özeti 21 – 27 Temmuz 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında beklenen yükselişin gelmesiyle birlikte altcoin piyasası da hız kazandı. En popüler altcoin projelerinin fiyatında yaşanan yükselişler yatırımcıları heyecanlandırırken geride kalan 7 günlük sürede önemli gelişmeler yaşandı.

  21 Temmuz ile 27 Temmuz tarihleri arasında popüler altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  21 Temmuz Çarşamba Altcoin Borsa Özeti

  Kripto para piyasasındaki yükselişi tetikleyen The B Word etkinliği çarşamba gününü yatırımcılar için adeta bayram gününe çevirdi. Elon Musk ve önde gelen isimlerin kripto paralar hakkında olumlu görüşleri altcoin piyasası da önemli ölçüde etkiledi. Binance Coin (BNB) fiyatı yüzde 10.77 oranında artış yaşadı

  Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) fiyatlarındaki artış yüzde 10’un üzerine çıkarken yatırımcıları sevindiren gelişmeler yaşandı. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimlerinden XRP fiyatındaki yükseliş ise yüzde 8 seviyesinde kaldı

  Elon Musk, kişisel kripto yatırımlarını ilk kez dile getirdiği B-Word konferansında Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’e sahip olduğunu açıkladı. Ünlü milyarder sahip olduğu bu varlıklarını ise yakın zamanda satmayı düşünmediğini söyledi.

  Para transferi hizmetleri sunan MoneyGram‘ın, potansiyel bir ortaklık için Stellar Development Foundation ile temasa geçtiği öğrenildi. Stellar ağının gelişimini ve büyümesini destekleyen kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Stellar Development Foundation’dan gelen bu açıklama XLM fiyatını olumlu etkiledi. 

  22 Temmuz Perşembe Altcoin Borsa Özeti

  Dünkü yükselişten sonra en değerli altcoin projelerinin fiyatındaki satış baskısı arttı. Buna rağmen pozitif yönde fiyat hareketine devam eden altcoinler yatırımcısını sevindirdi. 22 Temmuz Perşembe gününde BNB, ADA ve DOGE fiyatındaki yükselişler sınırlı kaldı. Öte yandan bugün içinde XRP fiyatı yüzde 3’ten fazla değer kazanarak dikkatleri üzerine çekti. 

  En büyük kripto para borsalarından Coinbase, Dogecoin (DOGE) ödemelerini kabul ettiğini açıkladı. Coinbase Commerce, şaka kripto parasını eklemesiyle müşterilerin yedi kripto para birimiyle ödeme yapmasına resmen başladı. 

  Axie Infinity Shards (AXS), son günlerde ismini en sık duyduğumuz kripto para birimlerinin başında yer aldı. Axie Infinity, diğer birçok dijital para biriminin durgunlaştığı veya düşüş eğiliminde olduğu bir zamanda iki büyük fiyat sıçraması gerçekleştirmesiyle yatırımcıların dikkatini çekti. 

  23 Temmuz Cuma Altcoin Borsa Özeti

  Kripto para piyasasındaki olumlu haber akışı ve görünüm, altcoin fiyatlarına da pozitif yansıdı. En çok tercih edilen ve yatırımcıların cüzdanlarında yer edinen popüler altcoinler, uzun bir süredir beklenen yükseliş trendini cuma gününde devam ettirdi. BNB, ADA, XRP ve DOGE fiyatlarındaki yükselişler yatırımcıları heyecanlandırmaya yetti. 

  Ünlü yatırımcı, kripto savunucusu, Galaxy Digital fonunun CEO’su Mike Novogratz, NFT’lerin gelecekte her sektöre nüfuz etmesini bekliyor. Mike Novogratz, takas edilmeyen tokenlerin (NFT) geleceğinin çok parlak olacağını açıkladı.

  24 Temmuz Cumartesi Altcoin Borsa Özeti

  Lider kripto para birimi BTC fiyatındaki yükseliş hareketi devam ederken peşinden altcoinleri de yukarı seviyelere taşımaya devam etti. Cumartesi gününde kripto para yatırımcıları düşüş yaşamaya alışkınken son haftaların aksine piyasa genelinde yükseliş trendi sürdü. En büyük altcoinler arasında yer alan BNB, ADA, XRP ve DOGE fiyatındaki değişimler yatırımcıları memnun edecek seviyelerdeydi

  Piyasada yeni olan Coin98, Binance borsasında ilk listelenmesini elde etti ve bu hareketin ardından yüzde 1200 artış başarısı gösterdi. Coin98, Binance Smart Chain’in şu ana kadar başlattığı yalnızca 20. kripto para projesi olarak öne çıktı. 

  Kripto para piyasasında 1.20 doların üzerindeki konsolidasyonun ardından Cardano fiyatı daha da yüksek seviyelere doğru hareket etmeye devam etti. Analistler ADA/USD paritesinin önümüzdeki hafta başında 1.30 dolarlık direnci hedeflemediğini açıkladı

  25 Temmuz Pazar Altcoin Borsa Özeti 

  Haftanın son işlem gününde Binance Coin (BNB) fiyatında yaşanan gerileme yatırımcıları endişelendirdi. Popüler altcoin fiyatlarındaki kademeli yükseliş hareketleri devam ederken BNB fiyatı günü yüzde 0.20 oranında kayıpla kapattı. Ancak diğer altcoin fiyatlarındaki yükselişin devam etmesi yüzleri güldürdü. 

  Blockchain analitik firması Santiment, balinalar veya en az bin ila yüz bin LTC’ye sahip cüzdanların güçlü bir Litecoin birikim dalgası başlattığını duyurdu. Santiment, Litecoin balinalarının varlıklarını Temmuz ayının başından bu yana kabaca 270 bin LTC veya yaklaşık 30 milyon dolar artırdığına dikkat çekti. 

  XRP, 23 Haziran’dan bu yana yüzde 10’luk bir artış göstererek en fazla günlük yüzde kazancı yaratan nadir kripto paralardan oldu. Analistler altcoinler hakkında analiz yaparken en önemli hususlardan birisinin güçlü temel kripto paralara göz atmak olduğunu söyledi. BTC fiyatındaki yükselişler popüler altcoinleri de olumlu etkiledi

  26 Temmuz Pazartesi Altcoin Borsa Özeti

  Yeni haftanın ilk işlem gününde kripto para piyasasının genelinde görülen yükseliş hareketleri etkisini arttırmaya başladı. Son günlerde yüzde 2’nin üzerinde değer artışı yapmakta zorlanan BNB, ADA, XRP ve DOGE fiyatındaki kazançlar daha da arttı. 

  Tesla CEO’su Elon Musk’ın en sevdiği meme kripto para birimi Dogecoin, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte yüzde 13’ün üzerinde bir artış gösterdi. Tesla CEO’su Musk’ın önceki gün Dogecoin’den bahseden başka bir meme yayınlaması bu yükselişte etkili oldu. 

  Ünlü stablecoin ihraççısı Tether (USDT), yöneticilerinin ABD Adalet Bakanlığı tarafından soruşturma altında olduğunu belirten Bloomberg haberine yanıt verdi. Tether eski haberin yeniden gündeme getirildiğini söylerken ABD hükümeti ve dünyadaki diğer hükümetlerle işbirliği yapmayı taahhüt ettiğini açıkladı

  27 Temmuz Salı Altcoin Borsa Özeti 

  27 Temmuz Salı gününde piyasaya yansıyan olumlu haberlerin etkisiyle BNB fiyatındaki yükseliş yüzde 3’ü geçti. XRP de benzer bir performans ortaya koyarken DOGE fiyatındaki yükselişin yüzde 1’in altında kalması yatırımcıların beklentilerini karşılayamadı

  Burger King Brezilya, bir köpek atıştırması olan Dogpper’ın satın alınması için Dogecoin kabul edeceğini duyurdu. Öte yandan KUTV’ye göre Utah eyaletinin bir sakini elindeki mülkü Dogecoin karşılığında satışa çıkardı.

  Kripto para piyasasındaki son yükseliş hareketlerinin ardından altcoin piyasasının toplam değerindeki artış dikkatlerden kaçmadı. Toplam değer, 23 Mayıs’tan bu yana üçüncü kez 591 milyar dolarlık uzun vadeli desteğinin üstüne çıktı. Analistler, alçalan bir direnç çizgisinden bir kırılma daha yaşanmasından sonra muhtemelen yükselmeye devam edileceğini açıkladı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle