Kripto Para

Güney Koreli banka kripto para hizmetlerine başladı!

  Kripto para sektörüne yönelik önemli düzenlemeler yapmaya başlayan Güney Kore’de kripto para saklama hizmetlerine olan talep artıyor. Ülkenin önde gelen bankalarından Woori, müşterilerine kripto para saklama hizmetleri sunmaya başladı…

  Son dönemde kripto para yatırımcılarının taleplerini karşılamak için harekete geçen Güney Koreli bankalar, adeta birbirleri ile yarışmaya başladı. Ancak ülkedeki düzenleyici kurum, yerel bankaların doğrudan kripto para ile ilgili hizmetler sunmasını yasakladı. 

  Bu yasaklama sonucunda bankaların, sadece kısmi mülkiyete sahip hisse yatırımlarının ortak girişimleri üzerinden kripto para hizmetleri sunabilmelerine izin verildi. Böylelikle artan saklama hizmeti talebinden yararlanmak için Woori Financial Group yeni bir hamle başlattı. Güney Kore’nin önde gelen bankası, kripto ile ilgili hizmetlerden yararlanmak isteyen bankalardan biri oldu.

  Blockchain Hizmet Firmasıyla Ortak Oldu

  Kripto para basınında yer alan habere göre banka, Bitcoin ve blockchain hizmet firması olan Coinplug Inc ile ortaklık anlaşması imzaladı. D-Custody adı verilen bu ortaklık, önümüzdeki hafta piyasaya sürülecek ve kripto para saklama hizmetlerinde kullanılabilecek. 

  Güney Koreli bankanın bir temsilcisi bu ortaklık anlaşması hakkında şu açıklamayı yaptı: “Yurt dışı pazarlarda dijital varlık saklama, bankaların sunduğu yeni hizmetler arasında başarılı ve yerleşik bir uygulama haline geldi.” D-Custody piyasaya sürüldükten sonra Coinplug şirketi en büyük hissedar olurken Woori ikinci sırada yer alacak.

  Güney Koreli Bankalardan Kripto Atağı

  Güney Kore’de faaliyet gösteren pek çok finans kurumu, artan talepler doğrultusunda müşterilerine kripto para saklama hizmetleri sunabilmek için ticari marka başvuruları yaptı. Güney Kore’nin en büyük finans kuruluşu olan Kookmin, Hashed ve Haechi ortaklıklarıyla benzer bir adım atmıştı.

  Ülkedeki Nonghyup Bank, bir blockchain finansal hizmetleri konsorsiyumu başlatmak için blockchain geliştiricisi Hexlant ile ortak oldu. Shinhan Bank da kripto para şirketi Korea Digital Asset Trust’a yatırım yaptığını açıkladı. Finans kurumların kripto para sektörüne ilgisi, yatırımcıların da dikkatinden kaçmadı ve ülkedeki kripto para yatırımlarında artış görüldü. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle