Kripto Para

Alibaba’nın 20 milyar dolarlık BTC aldığı iddiası!

  Yılın ikinci çeyreğine kripto para piyasaları yeşil grafiklerle giriş yaptı. Hafta arasında gelen yükselişler sonrasında Ethereum (ETH) yeni haftaya yeni rekorla başladı. Piyasada yükseliş eğilimi beklentileri artarken, Alibaba’nın Bitcoin (BTC) aldığı iddiaları yükseliş beklentilerini daha da artırdı.

  Kripto para piyasaları Aralık 2020 döneminde Bitcoin’in (BTC) 20 bin dolar rekorunu kırmasıyla birlikte yükselişe geçmeye başladı. Rekorlarla girilen 2021 yılında bu ralli devam etti ve yılın ilk çeyreğinde Bitcoin de dahil olmak üzere birçok kripto para birimi rekor fiyatlarına ulaşmayı başardı. Yükselişlerle ve rekorlarla geride kalan ilk çeyreğin ardından yılın ikinci çeyreği de yükseliş eğiliminde başladı. Beklenmedik fiyat hareketlilikleri ile geriden kalan Nisan ayının ardından, Ethereum (ETH) yeni haftaya yeni rekoruyla giriş yaptı.

  Yükseliş Beklentileri İddialarla Güçlendi

  Yılın ilk çeyreğinin genel tabloda değer artışlarıyla geride kalmasının ardından ikinci çeyrek de Ethereum rekoruyla ve yeşil grafiklerle başladı. Ethereum Nisan ayını 2 bin 800 dolar bandında kapattıktan sonra, yeni hafta başında 3 bin doları geçerek rekorunu tazeledi. Bu gelişmeler, yılın ikinci çeyreği için oluşan yükseliş beklentilerini tekrar güçlendirdi. Ancak bu beklentileri güçlendiren farklı bir iddia daha gündeme geldi. İddialara göre Çin merkezli e-ticaret devi Alibaba, 20 milyar dolarlık Bitcoin satın aldı.

  İddialar Doğrulanmadı Ancak Yalanlayan da Olmadı

  Alibaba’nın Bitcoin satın aldığı iddiaları, “Kripto Twitter” hesabı tarafından gündeme getirildi. Gündeme gelen iddialar sonrasında, kripto para topluluklarında Alibaba’nın olası yatırımı için “adil” yorumları yapıldı. Zira birçok kişi Alibaba’nın Bitcoin’e sahip olma yarışında küresel çapta benzer şirketlere dahil olmasını doğru buluyor. Şirketin 2021 yılı ilk çeyrek raporunu 13 Mayıs tarihinde açıklayacağını duyurması, iddiaların ortaya çıkmasında etkili oldu.

  Eğer iddialar doğruysa, şirketin Bitcoin getirilerini de ilk çeyrek raporunda listelemesi gerekiyor. Ortaya atılan iddiaların ardından resmi kaynaklardan bir doğrulama gelmedi. Ancak hiçbir kaynak bu iddiaları aynı zamanda yalanlamadı.

  CNBC’den Ran Neuner, Alibaba’nın Bitcoin aldığı iddialarına esprili bir paylaşımla göndermede bulundu. Neuner, ABD’deki Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC yatırımına, Çin’in Alibaba ile çok güçlü bir yanıt vermiş olabileceği ihtimali üzerinden paylaşım yaptı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle