Kripto Para

Ripple CTO’su SHIB ile dalga geçti, cevap gecikmedi

  Kripto para piyasalarında, yılın başlarında Dogecoin (DOGE) ile başlayan MEM token furyası, yıl genelinde etkisini gösterdi. Piyasalarda oldukça popüler olan MEM tabanlı kripto paralar kimileri tarafından eleştiriliyor, kimileri tarafından destek görüyor. MEM tabanlı kriptolara şimdi bir eleştiri de Ripple yöneticisinden geldi.

  Ocak ayı sonlarında, Reddit platformunda bir araya gelen WallStreetBets oluşumunun başlattığı akım, en çok da MEM tabanlı kripto paralara yaradı. GameStop hisselerine, gümüşe çılgınca yatırım yapan oluşum, daha sonra hedefine Dogecoin’i (DOGE) aldı. Oluşumun yoğun desteğinin yanı sıra Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın da desteğini alan DOGE, o dönemden itibaren çok ciddi bir yükseliş yakaladı. Dogecoin’in yakaladığı bu yükseliş daha sonra diğer MEM tabanlı kripto varlıklara da sıçradı. Bununla birlikte Shiba Inu (SHIB) ve Floki Inu (FLOKI) gibi birçok kripto para sektörde ses getirdi.

  Ripple CTO’su SHIB Topluluğunu Kızdırdı

  Dogecoin’den esinlenerek piyasaya sürülen ve bir dönem Dogecoin’i de piyasa değeri bakımından geride bırakmayı başaran Shiba Inu, bu kez de Ripple CTO’su David Schwartz’ın Twitter paylaşımı ile gündeme geldi. Ünlü yönetici paylaşımında Shiba Inu’nun 1 kentrilyonluk arzı ile dalga geçti. Schwartz söz konusu paylaşımında “Bugün biri zilyonlarca Shiba Inu coin’i çaldı ve kaybın 1,37 dolar olduğu tahmin ediliyor” sözlerine yer vererek SHIB topluluğunu kızdırdı.

  Bir Kullanıcı XRP’nin Performansı Üzerinden Yanıt Verdi

  Ripple CTO’sunun hedefine Shiba Inu’yu alması ve SHIB ile dalga geçmesi, Twitter’da tepkilere neden oldu. SHIB topluluğundan bir üye, CTO’nun bu paylaşımına karşılık XRP’nin fiyat performansı ile ilgili bir yanıt verdi. Kullanıcı yanıtında “SHIB alanlar en azından kazanç sağladı, XRP alanlar ise 4 yıldır aynı noktadalar” sözlerine yer verdi. Twitter’da “Janmall” isimli kullanıcının bu yanıtı, David Schwartz’'ın paylaşımı kadar ilgi gördü.

  SHIB 2021’de Yatırımcılarını Sevindirdi

  Janmall isimli kullanıcının da değindiği gibi SHIB gerçekten de 2021 yılında çok büyük değer artışları ile yatırımcılarına ciddi kazançlar sağladı. 2021’in en iyi performansını sergileyen kripto para birimlerinden biri olan SHIB, Eylül ayı sonlarında tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Ancak SHIB şimdilerde ATH bölgesinden yaklaşık %60 oranda aşağı seviyelerde işlem görmeye devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle