Kripto Para

ABD Bankalar Başkanı: BTC yasaklanabilir ancak çok zor

  Kripto paralara yönelik regülasyon çalışmalarının hız kazandığı bu dönemde sektörün geleceği tartışma yaratmaya devam ediyor. Son olarak ABD Bankacılık, Konut ve Kentsel İlişkiler Komitesi Başkanı Sherrod Brown konuyla ilgili açıklamalar yaptı…

  Kripto para birimlerine yönelik düzenleme çalışmaları sürerken, bu dönemde kripto paralar ABD Senatosu’nda her zamankinden daha çok konuşulmaya başlandı. Bankacılık, Konut ve Kentsel İlişkiler Komitesi Başkanı Sherrod Brown, verdiği özel röportajda kripto paraların geleceğine dair önemli açıklamalar yaptı. Senato’da kripto paraları düzenleme yönünde karar verecek önemli isimlerden Brown, kripto paraların yasaklanıp yasaklanmayacağı sorusunu yanıtladı.

  FTX’in iflasının ardından federal kurumların kripto para piyasasını ele alması gerektiğini söyleyen Senatör Sherrod Brown kripto paraların belki yasaklanması gerektiğini söyledi. Hazine Bakanlığı ve SEC gibi kurumların bir araya gelerek kripto para piyasasıyla ilgili olası eylemleri değerlendirmeleri gerektiğini vurguladı. Brown, kripto paraların belki yasaklanabileceğini ancak bunun çok zor olduğunu kaydetti.

  “Kripto Paraları Yasaklamak Çok Zor”

  NBC ekranlarından yayınlanan Meet the Press programında Chuck Todd’a röportaj veren Senatör Sherrod Brown kripto para yasakları hakkında şunları söyledi: “Belki bunları yasaklamak, ancak yasaklamak çok zor çünkü offshore’a gidecek ve bunun nasıl işleyeceğini kimse bilemez”. 

  ABD’li yetkililer FTX borsasının iflas etmesinin ardından Bahamalar’da tutuklanan borsa kurucusu Sam Bankman-Fried’ın birleşik devletlere iade edilmesini talep etti. FTX’in çöküşü ABD’deki düzenleyici kurumları harekete geçirdi ve kripto paraların geleceğine ilişkin endişeler bir kez daha gündeme geldi. ABD’deki düzenleme çalışmalarıyla ilgili konuşan Senatör Brown, “Kripto piyasası karmaşık, düzenlenmemiş bir para havuzu ve sorun FTX’ten çok daha büyük. Bu yüzden bunu doğru yapmalıyız” ifadelerini kullandı. 

  “Kriptoya Karşı Halkımızı Uyardım”

  Uzun süredir kripto para tehlikesine karşı uyarılarda bulunduğunu hatırlatan Senatör Sherrod Brown şunları söyledi: “Son sekiz buçuk yılın büyük bir kısmını Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi Başkanı olarak geçirdim. Meslektaşlarımı eğittim ve halkı kripto ve bunun bir ulus olarak güvenliğimize ve onlar tarafından kandırılan tüketicilere sunduğu tehlikeler konusunda eğitmeye çalıştım.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle