Kripto Para

Yerli yatırımcıların favorisi 2 altcoinde önemli gelişme

  Türkiye’deki kripto para yatırımcılarının en çok tercih etiği altcoin projeleri arasında The Sandbox ve Holochain yer alıyor. Her iki projenin SAND ve HOT token fiyatlarında yükseliş başlatan önemli gelişmeler gündeme geldi…

  Kripto para piyasasında yeni haftanın ortasında olumlu sinyaller takip ediliyor. Bu süreçte yerli kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği projelerde de önemli atılımlar gerçekleşti. Animoca Brands’in bir yan kuruluşu olan The Sandbox, sektörün önde gelen metaverse platformları arasında gösteriliyor. Sandbox geliştiricileri, 1.900’den fazla sanal LAND parselinin satışını duyurdu. 

  Sandbox metaverse platformu, kullanıcıların oyun içi varlıkları NFT olarak alıp satabileceği bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Platformun yerel kripto para birimi LAND token, OpenSea gibi NFT sektörünün en büyük pazaryerinde kullanıcılar arasındaki ticarette kullanılabiliyor. Dijital oyun sektöründeki Roblox ve Minecraft’a benzer yapıdaki bu projenin Türkiye’de çok sayıda kripto para destekçisi bulunuyor. 

  Sandbox Ekibinden LAND Satışı 

  The Sandbox resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda bugüne kadar satılan 100 bin LAND’ın ortalama fiyatı açıklandı. Hesaplamaya göre değeri 1 milyar doların üzerinde olan 166.464 LAND satışı planlandı. Satışın 24 Kasım 2022 tarihinden itibaren başlayıp 3 aşamada gerçekleştirilerek 2023’ün başlarına kadar sürmesi planlanıyor. Sandbox ekibinin bu duyurusunun ardından LAND token fiyatında hızlı bir yükseliş görüldü. 

  Holochain Beta Sürümü Başlatıyor

  Türkiye’deki kripto para yatırımcılarının altcoin portföylerinde ağırlıklı olarak yer verdikleri bir diğer proje Holochain (HOT) olarak biliniyor. Yerli yatırımcıları sevindiren haberler Holochain geliştiricilerinden geldi. Genellikle merkeziyetsiz uygulamalar yapmak için tercih edilen Holochain’de beta sürüm için testler başladı. Holochain beta sürümü için 15 Aralık tarihi belirlendi. 

  Eşler arası platform (P2P) olan Holochain, merkeziyetsiz uygulamalara kolay bir şekilde erişim imkanı sunuyor. Holochain uygulamalar arasında köprü görevi üstlenirken yerel token HOT kullanımı artıyor. Bu yüzden Beta sürümle birlikte HOT tokene olan talebin artacağı beklentisi fiyatları yukarı taşımaya yetti. HOT coin fiyatı bu duyurunun ardından yükseliş ivmesini hızlandırarak yatırımcıların yüzünü güldürdü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle