Kripto Para

Yatırım fonlarında inanılmaz BTC rezervi: 43 milyar dolar

  Dünya çapında faaliyet gösteren yatırım fonlarında ne kadar Bitcoin olduğu her zaman merak ediliyordu. Yapılan son araştırmalara göre çeşitli yatırım araçlarına yayılacak şekilde bu fonlarda toplamda 43.2 milyar dolarlık BTC tutulduğu belirtildi…

  Nickel Digital adlı şirketinin hazırladığı rapor, kripto para sektöründe uzun bir süredir merak edilen konuyu aydınlattı. Dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren yatırım fonlarında ne kadar Bitcoin (BTC) bulunduğu merak ediliyordu. Bu araştırma ile somut verilere ulaşıldı. 

  Nickel Digital CEO’su Anatoly Crachilov, Financial Times’a konuyla ilgili yaptığı açıklamada yatırım fonlarının Bitcoin piyasasına girişini yorumladı. Yöneticiye göre önemli küresel yatırımcılar Bitcoin’i portföylerine ekleyince, lider kripto para birimi enflasyona karşı korunma yöntemi olarak benimsendi. 

  Bitcoin Piyasası Hakkında Olumlu Açıklamalar

  Şirketin araştırma raporuna göre dünya çapında faaliyet gösteren yatırım fonlarında tutulan toplam BTC miktarı 43.2 milyar dolar olarak hesaplandı. Bitcoin’in kurumsal yatırımcılardan da büyük talep gördüğünü ifade eden Crachilov, BTC’nin en çok eleştirilen volatilitesinin azalacağı konusunda şunları aktardı: 

  “Kurumsal yatırımlar Bitcoin ve yatırım ekosistemine çok büyük katkılar sağlayabilir. Yüksek ölçekteki kurumsal alımların, Bitcoin volatilitesini de zamanla azaltması bekleniyor. Çünkü bu tür yatırımcılar daha katı ve uzun dönemli düşünerek yatırım yapıyorlar. Yatırımlar arttıkça, Bitcoin’in likidite havuzu da büyüyecektir.”

  Bitcoin Fiyatındaki Yükseliş Beklentisi

  Nickel Digital’ın araştırması sonucunda enteresan bilgiler de ortaya çıktı. Bitcoin tutan yatırım fonlarının 5’te 3’ünün Kuzey Amerika bölgesinden olması dikkatlerden kaçmadı. Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilse de kurumsal şirketler Bitcoin alımlarını artırırken, böylelikle piyasa değeri de 6,5 milyar dolar seviyesine tırmandı. 

  Nickel Digital şirketinin araştırmasına katılan kurumsal yatırımcılar arasında Avrupa şirketlerinin görüşleri dikkat çekti Avrupalı şirketlerin yüzde 81’lik bölümü, piyasa değerinin ilerleyen dönemde daha da artmasını bekliyor. Kurumsal yatırımcı Bitcoin alımı yaptıklarını açıkladıkça, küresel çapta yatırım bankaları ve ünlü varlık yöneticileri de bu hareketlere katılmaya çaba gösteriyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle