Kripto Para

Terra Classic önemli bir oylamanın eşiğine geldi!

  Terra ekosisteminin orijinal ağı Terra Classic, önemli bir oylamanın eşiğinde! Terra Classic Blockchain’in yerel token’i LUNC arzına yönelik yapılan topluluk oylamasında otomatik token yakım mekanizması ile ilgili kararın çıkması bekleniyor. 

  Yaşanan çöküş süreci ardından adı Terra Classic olarak değiştirilen blockchain ağında önemli bir oylama gerçekleştirilecek! LUNC arzının kısılması adına yapılacak oylamada topluluk, konu ile ilgili yapılan oylamaya katılarak yakım mekanizmasının kabulüne ya da reddine karar verecek.

  LUNC Topluluğu Otomatik Yakım Mekanizmasını Oylayacak

  Terra Classic Blockchain ağının yerel token’i LUNC’nin arzının kısılması adına harekete geçen geliştiriciler, bu konuda oylamaya çıkarak topluluğun görüşlerini alacak. Bir süredir gündemde olan teklif kabul edilirse, LUNC işlemlerinden alınan ücretin %1,2 gibi bir oranı otomatik olarak yakılarak arzı daraltılmaya çalışılacak.

  Son günlerde popülerliği yeniden artan LUNC’nin otomatik yakım mekanizması ile arzının daraltılması planlanırken, topluluk oylamasından kabul ile birlikte süreç için harekete geçilecek. Eğer topluluk teklifi kabul ederse, 20 Eylül tarihinde uygulamanın hayata geçirilmesi hedefleniyor.

  Staking ve Yakım Faaliyetleri LUNC İlgisini Artırıyor

  Öte yandan sadece 4 gün içinde %180’e varan bir artışın kaydedildiği LUNC’de popülarite yeniden artıyor. Otomatik yakım teklifi ile birlikte Terra Classic ağı iiçin topluluk üyelerinin toplu yakımları ve staking hizmetlerinin hayata geçirilmesinin bu yükseliş ardındaki itici güç olduğu biliniyor.

  Topluluk, şu ana kadar toplam 3,5 milyar LINC yaktı ve 530 milyar adet LUNC’nin de stake’i toplulukça gerçekleştirildi. Rakamlar her geçen gün artarken etkileri ise artan LUNC fiyatında kendisini gösteriyor.

  Yönetişim Şeffaflığı Konusunda Atılan Adım Beğenildi

  Kaybolan güveni yeniden kazanmak adına LUNA DAO da şeffaflık çerçevesinde önemli bir adım attı. Tüm yönetişim etkinlikleri konusunda bilgi vermek adına hayata geçirilen Yönetişim Uyarı Botu ağa güvenin yeniden kazandırılmasını hedefliyor.

  Birbiri ardına gelişmeler ile gündeme gelen LUNC fiyatı ile birlikte yapılan işlemlere yönelik hacimler de artış kaydediyor. Bu hafta LUNC işlem hacmi 3 milyar dolar seviyelerine kadar yükselerek yaşanan fiyat yükselişinin temelli olduğunu gösteriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle