Kripto Para

Tron CEO’su, Elon Musk’a minnettar olduğunu söyledi!

  Geçtiğimiz hafta, yaptığı 300 milyon dolarlık borç ödemesi ile Ethereum’u (ETH) felaketin eşiğinden döndüren Tron’un kurucusu ve CEO’su Justin Sun, Elon Musk ile ilgili konuştu. Sun, Tesla CEO’sunun kripto para piyasasında olmasından dolayı minnet duyduğunu ifade etti. Sun’a göre Musk tartışmaları, ünlü olmanın bir parçası.

  Tron, dijital içeriğin eşler arası paylaşımını daha kolay hale getirilmesi için tasarlanmış olan, düşük ücretli bir ağ olarak kullanıcılarına hizmet veriyor. Tron’un kurucusu ve CEO’su Justin Sun, son dönemlerde daha çok Tron yerine farklı gelişmeler ile gündeme geliyor. Geçtiğimiz hafta Ethereum’un (ETH) çok ciddi bir satış baskısının eşiğinden dönmesini sağlayan Sun, bu kez Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın kripto para piyasalarında olmasıyla ilgili konuştu. Sun, Musk’ın piyasada olmasından minnet duyduğunu belirtti.

  Elon Musk ve Kripto Para Piyasalarındaki Etkisi

  Elon Musk, daha önceki yıllardan beri kripto para piyasalarında etkin bir isim olsa da onun piyasaya girişi 2021 olarak kabul ediliyor. Zira 2021’de Musk “dünyanın en zengin insanı” unvanını elde edince, tüm dünyada daha tanınır bir hale geldi. Bunun üzerine Elon Musk sıkı bir kripto para destekçisi olduğunu gösterince, kendisi piyasalara yön verebilecek bir konuma geldi. Birçok kişi Musk’ı “piyasaları manipüle etmek” ile suçluyor. Zira Musk’ın açıklamaları, piyasalarda ciddi fiyat hareketliliklerinin yaşanmasına neden olabiliyor. Bunun en net örneği geçtiğimiz hafta yaşandı.

  Justin Sun’ın Açıklamaları

  Justin Sun ise Elon Musk’ın kripto para piyasasında olmasından dolayı rahatsız değil. Tam aksine Sun, Musk’ın piyasada olmasına pozitif bakıyor. Sun CoinDesk’in kripto endüstrisinin küresel finans uzmanlarını ve influencer’ları bir araya getiren yıllık konferansı Consensus 2021’de konuştu. Justin Sun açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

  “Her ünlü kripto piyasasına girdiğinde tartışmalı hale gelecektir, bu kaçınılmazdır. Burada düşündüğüm tek fark, kriptoyu kitlesel olarak benimsemek için bu tür bir etkiyi ya da tartışmayı nasıl kullandığımızdır. Bugün Elon Musk’ın birçok insanı kripto para birimlerine yönlendirmesi, tüm medyanın ve büyük şirketlerin dikkatini kripto paralara çekmesi nedeniyle kendisine minnettarım.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle