Cem Yavuz

Tesla'nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı şaşırtıcı değil

  Milyarder yatırımcı, Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımını şaşırtıcı bulmadığını, ancak mantığını tam olarak anlamadığını ifade ediyor.

  Hatırlanacağı gibi Tesla, 1.5 milyar dolarlık BTC aldığını duyurarak, gündeme bomba gibi düşmüştü. Tesla şirketinin en büyük yatırımcılarından bir isim de, bu gelişmenin kendisini şaşırtmadığını ancak yine de sebebini merak ettiğini ifade etti.

  Bitcoin Alımı Normal

  Ronald Stephen Baron, Tesla şirketinin en büyük hissedarları arasında yer alıyor. CNBC’ye konuşan Baron, Tesla’nın BTC alması ile ilgili kendisine yöneltilen sorulara cevap verdi. Baron, daha önce Elon Musk ile konuştuğunu ve bu konuşmanın sonunda BTC alabileceğine dair kafasında bir fikir oluştuğunu söyledi. Bu nedenle son yaşanan gelişmeleri şaşırtıcı bulmadığını dile getirdi.

  Elon Musk, Twitter hesabından sıklıkla DOGE ve BTC hakkındaki yorumları ile biliniyor. Musk’ın yaptığı bu yorumlar sayesinde,  kripto paraların değerlerinde büyük bir artış yaşanıyor.

  Geçtiğimiz gün, Tesla’nin 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığı haberi gündeme bomba gibi düştü. Ek olarak BTC ile ürün satılacağı da deklare edildi. Bu haberin ardından BTC, 42 bin dolarlık ATH seviyesini de aşarak 44.500 dolarlık yeni bir seviyeye yükseldi.

  Tesla Neden Böyle Bir Hamle Gerçekleştirdi?

  Ünlü milyarder Baron, bu satın alma işleminin kısa sürede verilmiş bir karar olmadığına inanıyor. Baron bunun sebeplerini de ayrıntılı olarak öğrenmeyi planlıyor.

  Tesla, BTC yatırımı gerçekleştirirken, muhtemelen oldukça ayrıntılı bir biçimde konuyu ele almıştır. Sebeplerini öğrenmek için sabırsızlanıyorum.

  Ronald Stephen Baron’un şirketi olan Baron Capital, Tesla’nın en önemli hissedarları arasında yer alıyor. Baron’un kendisi de kişisel olarak Tesla’ya verdiği destek ile biliniyor. Baron geçtiğimiz sene yaptığı tahminde, Tesla hisselerinin 10 kat artabileceği tahmininde bulunmuştu.

  Baron, BTC’nin fiyatının artmasındaki etmenlerden de bahsetti. Baron’a göre halkın yakından tanıdığı isimlerin, BTC hakkındaki tutumunun da önemi oldukça büyük. Baron örnek olarak Paul Tudor Jones’u gösterdi.

  Baron, kurumsal yatırımcıların, BTC benimsenmesini oldukça arttırdığını ifade etti. Hatırlanacağı gibi, MicroStrategy, MassMutual ve Square gibi firmalar milyonlarca dolar değerinde Bitcoin yatırımı gerçekleştirerek büyük bir sükse yaratmışlardır.

  Kurumsal firmaların desteği için PayPal’a da ayrı bir parantez açmamız gerekiyor. PayPal, BTC alma ve saklama işlemlerine izin vererek oldukça önemli bir işe imza atmıştı. Artık dünya üzerinde milyonlarda PayPal kullanıcısı, kolaylıkla BTC’ye erişebiliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle