Kriptopara

SOL Coin Neden Uçtu? Yükselmesine Sebep Olan 3 Faktör 

  Bu yazımızda tarihsel bazdaki yükselişleri ile dikkatleri çeken SOL Coin hakkında bilgileri sunacağız. Yatırımcıların aklını kurcalayan SOL Coin neden uçtu, yükselişin 3 temel sebebi ne, yeni fiyat tahminleri ne yönde gibi soruları yanıtladık.

  SOL Coin Neden Uçtu?

  SOL Coin’in 2021’de etkili değer kazanma sebeplerinin ilk ayağını Temmuz ayının son haftasındaki yükselme eğilimi oluşturdu. Temmuz’un son haftasında iyi bir yükseliş trendin grafiğe aldığı için Ağustos ortasına kadar %375 oranında değerlendi. Uzmanlar, ilk büyük dalganın artışta büyük rol oynadığını belirttiler. SOL Coin uzmanlara göre Ağustos sonunda dalgalanma hareketleri oluştursa da Temmuz’dan Ağustos sonuna kadar kazandığı değer gözden kaçırılamayacak düzeyde. 

  Uzmanlar ikinci sebebin ise 15 ve 16 Ağustos tarihlerinde ortaya çıkan alım taleplerinin yoğunlu olduğunu belirttiler. Bu tarihlerde SOL Coin’in gördüğü ilgi hızlı bir artışı beraberinde getirdi. Ağustos ortasına kadar %100’lük bir değer kazanım payı ise 15 Ağustos ile başlayan alım taleplerinin yükselişi ile geldi. 

  SOL Coin Yükselmesine Sebep Olan 3 Faktör?

  SOL Coin yükselmesine sebep olan 3 faktör hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:

  • Solucan Deliği Projesi: Solana’da Warmhole 2.0 yani solucan deliği 2.0 projesinin yapılacağı açıklandı. 16 Ağustos’ta açıklanan bu proje, Solana ve diğer merkeziyetsiz finansal ağlar arasında önemli bir köprü oluşturuyor. Ethereum, Binance Smart Chain, Terra gibi projelerden tokenlaştırılmış varlıkları, düşük işlem ücreti ile hareket ettirmeyi sağlayabilen Warmhole açıklandığında, SOL Coin fiyatı arttı. Yatırımcılar bu yeni güncelleme ile Solana’nın güçleneceğini düşünerek alıma geçtiler.
  • NFT Projelerinin Yükselişi:  Solana Ağustos’ta The Degenerate Ape Academy NFT adlı bir projesi hakkında açıklama yaptı. 10 bin adet benzersiz NFT’nin sadece 8 dakika içinde satıldığını açıklayan geliştiriciler, gündemi bu yöne çektiler. Satışlarda NFT başına işlem ücretinin ise 6 SOL Coin olduğu belirtildi. Koleksiyoncuların yoğun ilgisi ve güzel haberi duyan yatırımcıların borsalardan yaptıkları alımlar ile fiyat bir kez daha yükseldi.
  • Ağ Performansına Olan Güven: Son yapılan açıklamalar göre Solana ağı, 65 binlik işlem hızıyla Ethereum’dan 2.000, Visa sisteminden ise 40 kat daha hızlı şekilde işlem yapabilme şansı sunuyor. Bu istatistikler yatırımcıların o kadar ilgisini çekti ki deneyimlemek isteyenler 2021 Ağustos ayında SOL Coin işlemlerine yöneldiler. Ağda ise bu yüzden bir yoğunluk meydana geldi. Yoğunluğa rağmen tıkanıklığın oluşmadığı açıklandı ve SOL Coin güven kazandı.

  Uzmanların SOL Coin Tahmini Ne?

  Uzmanların SOL Coin fiyat tahminleri değer kazanımı yönünde yapıldı. Yazımızın bu bölümünde SOL Coin fiyat tahminlerini bir araya getirdik. İşte analistlerin güncel SOL Coin fiyat tahminleri:

  YDCrypto SOL Coin Tahminleri

  YDCrypto takma adlı anonim analistin SOL Coin fiyat tahminleri şu şekildedir:

  • SOL Coin 2021 Fiyat Tahmini: 85.14 dolar,
  • SOL Coin 2022 Fiyat Tahmini: 156.77 dolar,
  • SOL Coin 2023 Fiyat Tahmini: 182 dolar,

  Anonim analist bu tahminler ile değer kazanımı olasılığından söz etti. 

  CoinArbitrage SOL Coin Tahminleri

  CoinArbitrage analistlerinin SOL Coin fiyat tahminleri hakkında detaylar:

  • Analist topluluk 2021 sonunda SOL Coin fiyatının 82.95 dolar seviyesinde olabileceğini belirttiler.
  • 2022 senesi ikinci yarısı için verdikleri SOL Coin fiyat tahmini ise 174 dolarlık fiyatı işaret etti.
  • Analistler, 2023’ün sonuna geldiğimizde SOL Coin fiyatının 182.322 dolar seviyesinde olabileceğini savundular.
  • 2024 yıl sonunda tabloda karşılaşabileceğimiz SOL Coin fiyatının 456.797 dolar olabileceğini düşünüyorlar.

  SOL Coin Grafik Yorumu

  Analistlerin SOL Coin yorum ve grafik analizlerine bakılacak olursa, kısa vadede dalgalanma ve ardından yükseliş beklentisi içindeler. Analistler SOL Coin’in %4’lük değer kayıplarını dalgalanma testleri olarak grafiğe alabileceğini ancak ardından yükseliş trendinin gelebileceğini açıkladılar. Kısa vadede 115. 12 dolarlık direnç seviyesinin aşılabileceğini tahmin eden analistler, ardından %20 pozisyonda artış için hareket başlayabileceğini savundular.

  Anlık verilere göre 1 SOL fiyatı %solana+try% TL. Döviz cinsinden ise %solana+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Solana fiyatı 24 saatte %solana+yuzde%.

  Sonuç Olarak

  SOL Coin, 2021 Temmuz ve Ağustos aylarındaki artışları ile dikkat çeken kripto paralar arasında yer alıyor. Analistler 2021 sonunda Solana (SOL) Coin geleceğinde artış bekliyorlar. Onlara göre SOL Coin yeni atılımları ve projeleri ile adından söz ettirmeye devam edebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle