Kripto Para

Kurumsal BTC yatırımı sürüyor! 147,3 milyon dolarlık alım

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüş devam ederken yatırımcıları ilgilendiren bir duyuru geldi. Yaptığı alımlarla önde gelen kurumsal BTC yatırımcısı MicroStrategy şirketi 147.3 milyon dolarlık BTC satın aldığını açıkladı.

  Dünyanın en büyük kurumsal BTC yatırımcısı MicroStrategy şirketinin hamleleri dikkat çekiyor. Ayı piyasası boyunca BTC eklemeleri yapan şirket özellikle son aylarda satın alımlarına hız kazandırdı. Kripto para destekçisi Michael Saylor’un kurucusu olduğu iş zekası şirketinin BTC alımları dikkat çekiyor.

  Kripto para piyasası, yeni haftaya negatif görünümde başlamasına rağmen MicroStrategy gibi kurumsallar bu fırsatı boş geçmedi. Şirketin resmi X hesabından yapılan açıklamada yeniden BTC satın alımı yapıldığı duyuruldu. Şirket kripto para portföyüne Ağustos ve Eylül aylarında ciddi miktarda eklemeler yaptığını açıkladı.

  147.3 Milyar Dolarlık BTC Alımı Yaptı

  MicroStrategy resmi X hesabından gelen paylaşım kripto para yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı. Şirket ortalama olarak BTC başına 27 bin 053 dolarlık bir fiyatla 5 bin 445 adet BTC satın aldı. MicroStrategy’nin en son hamlesiyle kasasına koyduğu BTC’lerin ederi 147.3 milyon dolara tekabül ediyor.

  Kripto para boğası Michael Saylor’un şirketi bu hamlesiyle birlikte "BTC’ye en fazla yatırım yapan kurumsal şirket" unvanını korudu. BTC fiyatının gevşediği dönemlerde alım yapmasıyla bilinen MicroStrategy’nin toplamda ne kadar BTC’ye sahip olduğu merak edildi.

  MicroStrategy’nin BTC Yatırımı Ne Kadar Oldu?

  Son halım hamlesiyle birlikte şirketin kasasındaki BTC miktarı değişti. Mevcut verilere göre MicroStrategy ortalama birim fiyatı 29 bin 582 dolardan toplamda 4.68 milyar dolar değerinde 158 bin 245 adet BTC tutuyor. Şirketin sahip olduğu kripto para varlıklarının şu anki piyasa değeri yaklaşık olarak 4.12 milyar dolara denk geliyor.

  ABD’nin teknoloji şirketlerini listeleyen Nasdaq 100 endeksinde işlem gören MicroStrategy şirketin BTC yatırımları dikkat çekiyor. Şirket henüz yatırımlarını kâra geçirememiş olsa da BTC’ye olan bağlılığından vazgeçmiyor. MicroStrategy eski CEO’su ve kurucusu Michael Saylor, 2024 yılında lider kripto para birimi fiyatında boğa rallisinin gerçekleşeceğini düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle