Kripto Para

Ripple CEO’sundan mesaj var: “Her şey yolunda”

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple’a yönelik açılan dava ile XRP büyük darbeler aldı. Özellikle ilk aylarda kabus gibi günler geçiren XRP için, Ripple CEO’su o günlerin geride kaldığını ve artık durumun değişmeye başladığını söyledi.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) 22 Aralık 2020 tarihinde Ripple şirketine, şirketin CEO’su Brad Garlingouse’a ve şirketin kurucu ortaklarından Chris Larsen’a dava açtı. SEC, davada gerekçe olarak “XRP menkul kıymet varlığı” dedi ve 2012 yılından sonraki tüm toplu XRP satışlarını öne sürdü. SEC’nin Ripple’a açtığı 1,2 milyarlık dava sonrasında, XRP birçok kripto para borsası tarafından delist edildi ve bu süreçte fiyatı 0,17 dolar seviyesine kadar geriledi. Kötü günler geçiren XRP için, Garlinghouse artık durumun değişmeye başladığını dile getirdi.

  Garlinghouse Olumsuz Düşünenlerin Yanıldığını Söyledi

  Garlinghouse yaptığı açıklamasında, dava ile birlikte herkesin “bütün XRP hacminin biteceği ve XRP fiyatının dibe ineceğini” iddia ettiğini ancak bu beklentilerin karşılanmadığını ifade etti. CEO’ya göre hacim ve fiyat açısından önemli adımlar atan XRP tutunmayı başardı. XRP’nin dava devam ederken 3 yıllık fiyat rekorunu kırmış olması da onun bu konuda haklı olduğunu gösteriyor.

  Garlinhouse, açıklamalarında SEC davasına rağmen Ripple’ın birçok iyi haber ile gündeme geldiğini vurguladı. Dava sonrasında Ripple’ın 20’den fazla yeni kurumsal müşteri ile anlaştığını ifade eden CEO, Ripple müşterilerinin zaten %90’ının ABD dışından olduğunu, bu sebeple mevcut müşterilerin de ABD merkezli bu davadan etkilenmediğini dile getirdi.

  CEO RippleNet Raporlarına Dikkat Çekti

  CEO Garlinghouse, son dönemlerde Ripple’ın Azimo ve Trendog gibi dev şirketler ile anıldığını ve ortak adımlar atıldığını hatırlattı. Ripple, geçtiğimiz dönemlerde Trengo’nun %40 hissesini satın alarak gündeme gelmişti. CEO’ya göre 2020 yılı RippleNet açısından en önemli yıl oldu. CEO, bunu 2020’de gerçekleşen 3 milyondan fazla işlem ile işaret etti. Ayrıca Garlinghouse, dördüncü çeyrek raporlarında daha yüksek artışların görülebileceğini dile getirdi.

  Buradan yola çıkıldığında, Ripple hacminin de dava sürecinde büyük sarsıntı yaşamadığı ortaya çıkıyor. CEO, merkez bankaları ile dijital para çalışmaları adına görüşmelerin devam ettiğini ve her şeyin yolunda olduğunu dile getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle