Pika Token Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda oyun ekosistemlerinden ve NFT sektöründen hoşlanan kripto para yatırımcılarının ilgisini çeken Pika Token hakkında bilgileri sunacağız. Pika Token nedir, nasıl alınır, onu nasıl bir gelecek bekliyor olabilir, projesinde amaç ne, avantajları ve dezavantajları neler gibi sorulara yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Pika Token Nedir?

  Pika Token, PIKA Crypto ekosistemin kripto para birimidir. Pika Token NFT satın almak ve NFT üretmek için kullanılan bir token'dır. Stake edilebilir kripto para olan Pika Token, Pika Crypto evrenindeki farklı oyunlara katılımı ve oyun içinde karakter geliştirme amaçlı dijital öğe alımını mümkün kılan bir proje. PIKA Crypto ağında kullanılabilen ERC-20 Token Pika Token olarak bilinirken, ağ 2 farklı kripto para kullanımına daha izin verir. THUNDER ve RAI Token bu platformda kullanılabilir. Pika Token bir meme kripto para birimidir. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Pika Token projesin amacı, kripto para yatırımcısı ve bilgisayar oyun sever olanlara, botsuz bir alanda oyun oynama deneyimini yaşatmaktır. Pika Crypto ağı teknolojik modellerine bağlı bot içermez ve oyunculara kesintisiz bir süreç sunar. Ancak bundan yararlanabilmek için ekosisteme giriş ve çıkış için belirli miktarda Pika Token ödemesi yapılması şarttır. Projenin diğer bir amacı ise meme token’ı stake edebilme imkanını sunarak yatırımcılara pasif gelir kazandırmaktır. Proje hakkında diğer bilgileri https://pikacrypto.com/ adresi içinden ulaşabileceğiniz Whitepaperdan edinebilirsiniz. 

  Pika Token Yorum

  Pika Token hakkında yapılan yorumlara baktığımız zaman sadece ondan değil 2 farklı meme tokendan daha söz edildiğini görüyoruz. Yatırımcılar, Pika Crypto evrende Pika Token, THUNDER ve RAI Token kullanarak geniş bir yelpazede işlem yapabildiklerini belirtmişler. Bunun onlara bir avantaj sunduğunu ifade eden yatırımcılar, merkeziyetsiz finansta rol alabilen meme tokenları kullanmaktan memnun olduklarını dile getiriyorlar.

  Pika Token Geleceği

  Pika Token geleceğine dair tahminler ileten analistler onun, 2021 yılı Temmuz ayı sonunda dikkat çeken bir değer kazanımını yapabileceğini belirttiler. Analistler 2021 yılı Temmuz ayında Pika Token’ın 0.00000075 dolar ile 0.00000080 dolar bandı arasında dalgalanabileceği düşünüyorlar. Diğer yandan 2021 senesi Ekim ayında değer kazanımların önde olabileceğini ancak yıl sonunda değer kazanımı yönünde hamlenin gelebileceğini aktardırlar.

  Pika Token Nasıl Alınır?

  Pika Token edinmek için atılması gereken adımlar:

  • 1. Adım: Pika Token, Uniswap, XT.COM, CoinTiger gibi kripto para borsalarında işlem görüyor. Buna bağlı olarak alım amacıyla ilk olarak bur borsa platformlarından seçilene giriş gerçekleştirilmelidir. 
  • 2. Adım: Kripto para platformlarının her birinin sunduğu hesap açılış işlemi sekmesine rahatlıkla giriş yapılarak, gelen ilgili forma kimliğe dair talep edilen bilgiler verilip, kayıt ardından hesap açılışı tamamlanır.
  • 3. Adım: Açılan hesaba belirli tutarda para, apara yatırma sekmesine giriş ardından yatırılır.
  • 4. Adım: Bakiye oluşumu gerçekleşmesi ardından borsadan “kripto al“ başlıklı işlem menüsüne erişilerek, Pika Token paritesinin seçileceği satın alma alanına ulaşılır.
  • 5. Adım: Bu bölümde görüntülenebilen güncel fiyattan veya daha uygun bir fiyat tanımlamasından Pika Token satın alım emri girilir. 
  • 6. Adım: Satın alma ile hesabın cüzdanına gelen token burada veya daha güvenli şartları sunabilen donanım cüzdanda saklanabilir. 

  Bütün adımların eksiksiz ve doğru bir biçimde atılması sonun işlem tamamlanır. 

  Avantajları Neler?

  Pika Token Avantajları:

  • Meme Token İle Pasif Gelir: Pika Token sahipleri Crypto Pika üzerinden belirli vadede token kilitleyebilir yanı staking yapabilirler. Vade sonunda ise yeni token kazançlarını alım satım harici bir alandan elde etme şansı onların olur.
  • NFT Satış Geliri: Pika Crypto ağında tercih edilen NFT’ler satışa sunulabilir. Satış yapılması halinde ise Pika Token olarak ödeme alınır.
  • Ödüller: Pika Token sahipleri, ekosistemde yer alan farklı bilgisayar oyunlarını oynayabilir, bunlarda görev tamamlayarak token ödüllerinden yararlanabilirler.
  • Hız ve Düşük Masraf: Pika Token hem takasta hem de cüzdanlar arası transferde hızlı ve düşük masraflı işlemi mümkün kılar.

  Dezavantajları Ne?

  Pika Token dezavantajları:

  • Ekosisteme Giriş-Çıkış Ücreti: Pika Token ile işlem yapılan Pika Crypto ekosistemine giriş ücretsiz değildir. Oyun oynama, NFT satışı, sktaking yapılabilen bu ekosistem her giriş ve çıkış için %2.5 oranında Pika Token ödenir. 
  • Saldırı Riski: Pika Token sanal cüzdanda saklandığında her kripto para gibi, ağda oluşabilecek saldırı riskleri altındadır. Bu durum zor olsa dahi, donanım cüzdanda çevrimdışı modda muhafaza edilerek riskten korunur.

  Sonuç

  Pika Token, Pika Crypto ekosistemindeki her türlü imkandan yararlanabilmek ve ekosisteme giriş sağlayabilmek için kullanılan kripto paradır. Merkeziyetsiz finansal işlemlerde rol alabilen bu meme token’ın 2021’de fiyatını yükseltmesi bekleniyor. Analistlerin tahmini olan 0.00000075 dolar üstü fiyatlar tabloya ilerleyen sürede gelebilirse, token yatırımcıları için etkili bir kar sunabilecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle