Cem Yavuz

Origin Protocol, Amazon ile ortaklık kurduğunu duyurdu

  Origin Protocol, Twitter üzerinden yaptığı duyuruda, Amazon ile bir ortaklık başlattıklarını duyurdu.

  Origin Protocol, Amazon ile kurmuş olduğu ortaklığı, Twitter üzerinden takipçileri ile paylaştı. Origin Protocol’ün yaptığı açıklamada Dshop’un AWS’ye anında dağıtılmasının hızlı ve kolay bir biçimde gerçekleştirileceği belirtildi.

  Kullanıcılar, yapılacak birkaç tıklama işlemi ile birlikte kendi merkezi olmayan mağazanızı başlatmanız mümkün. Ödeme işlemleri ETH, OUSD, OGN, PayPal ve kredi karları ile gerçekleştirilebiliyor.

  Web 2.0’ın popülerleşmesi ile beraberi, ademi merkeziyetçilik arayışı, internet üzerinde daha fazla ortaya çıktı. Tüm kullanıcılar, internet ortamında kendi verilerini kontrol edebilmek için arayışa geçti. Blockchain de bu isteğe karşılık veren bir teknoloji olarak öne çıktı. Blok zinciri teknolojisi ile birlikte, geleneksel bazı araçlar, uygulamalar üzerinden kaldırılmaya başlandı.

  Blokchain teknolojisi, verilerin “kurcalanmasını” önleen bir sistem olarak biliniyor. Oldukça yüksek güvenlik önlemlerine sahip olan bu teknoloji, kriptografi teknolojisi ile korunuyor. Her blok, kendisinden bir önceki bloka bağlı olduğundan, bir blok üzerinde yaşanacak olan değişim, diğer tüm blokların da bozulmasına neden olur.

  Bazı blok zincirleri, akıllı sözleşmeleri de desteklemektedirler. 2015 yılında ortaya çıkan Ethereum, blok zincirleri arasında akıllı sözleşmeleri destekleyen en büyük blok zinciri olma özelliğini taşımaktadır.

  AWS Marketplace içerisinde yer alan Origin Protocol’ün Dshop’u, ETH blockchain’ini kullanan açık bir e-ticaret platformu olarak öne çıkıyor. Origin Protocol, APN’nin teknoloji iş ortağı olarak görev almış durumda. Dshop’un herhangi bir kurulum maliyeti söz konusu değildir de tamamen açık kaynaklı olmasından ötürü özelleştirilebilir. Kripto para birimi ile yapılan ödemeler çok hızlıdır ve geri alınamazlar. Dshop’un desteklediği tokenlar arasında ETH, DAI, OUSD, OGN, ve diğer tüm erc-20 tabanlı kripto paralar yer alır. Bu özellikler sayesinde gecikmeler azalır ve işlem ücretleri de düşüktür.

  Origin Protocol Nedir?

  Origin Protocol blockchain destekli olan bir ticaret platformudur. Ana amacı ticaret yaparken blok zinciri teknolojisini etkin bir şekilde kullanmaktır.

  Origin protocol sayesinde, alım satım yapan kişiler, blockchain üzerinde etkileşim kurma fırsatı elde ediyorlar. Böylelikle alım satım yapan kişiler, daha pratik bir biçimde iletişime geçme şansına erişiyorlar. Böylelikle hem işlemler daha hızlı hale geliyor, hem de işlem ücretleri önemli boyutlarda azalıyor. Origin protocol coin de, platformun yerel kripto para birimi olarak işlemlerde kullanılıyor.

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle