Kripto Para

Coinseed kullanıcıları şirkete dava açıyor

  Yerli kripto para borsaları hakkında çıkan dolandırıcılık iddialarının benzeri uluslararası alanda da yaşanıyor. Kripto para uygulaması Coinseed kullanıcıları, izinsiz bir şekilde hesaplarındaki paraların Dogecoin ve Bitcoin’e dönüştürüldüğünü öne sürdü…

  Kripto para topluluğunda geniş yankı bulan Coinseed kripto para uygulamasının hizmeti yeni bir tartışma konusu başlattı. Mağdur olduklarını iddia eden uygulama kullanıcıları, Coinseed şirketine dava açmaya hazırlanıyor. Kullanıcılar hesaplarında bulunan kripto paraların izin alınmadan Dogecoin (DOGE) ve Bitcoin’e (BTC) dönüştürüldüğünden şikayetçi.

  Sosyal medyada bu konuda haklarını aramak ve yaşadıkları durumu kripto para camiasına duyurmak için birleşen mağdur kullanıcılar, Coinseed şirketine karşı birleşti. Reddit sosyal medya platformunda paylaşılan görsellerde, kullanıcıların hesaplarında izinsiz işlemler yapıldığı iddia edildi. 

  Facebook’ta Grup Kurdular

  Bir Coinseed kullanıcısı, sosyal medyada yaptığı paylaşımda, uygulamada 1.400 dolarlık kripto parasını sattığını ve onay için beklediğini söyledi. İşlemi kontrol etmek için hesabına bakan yatırımcı, bakiyesinin aniden 300 dolara düştüğünü iddia etti. Yatırımcılar seslerini duyurabilmek için Facebook platformunda grup kurdu.

  Coinseed uygulamasının kendilerinden izinsiz bir şekilde kripto para birikimlerini DOGE ve BTC kripto para birimlerine dönüştürdüğünü söyleyen kullanıcıların sayısı artış gösterdi. Bob Roth isimli kullanıcı ve avukatı, bu sorunun çözülebilmesi ve daha fazla bilgiye ulaşılabilmesi için hukuki mücadeleye hazırlanıyor.

  Coinseed Uygulamasına Dava Hazırlığı 

  Kripto para alım satım ve saklama hizmeti veren Coinseed uygulamasının stabil bir şekilde çalışmadığı, web sitesinin kapalı olduğu ve iletişim kanallarının kapandığı iddiaları ortaya atıldı. Kullanıcılar, bu mağduriyetlerine rağmen Coinseed şirketinden hiçbir şekilde dönüş alamadıklarını bildiriyor.

  Öte yandan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile New York Başsavcısı (NYAG), geçtiğimiz dönemde Coinseed şirketi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Yapılan suç duyurusunda, 2017 yılında Coinseed şirketinin yapmış olduğu ICO ile CDS tokenlarını satarak kullanıcıları dolandırdığı iddia ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle