Kripto Para

LTC yeni protokolü için geri sayım başladı

  Popüler altcoin projelerinden biri olan Litecoin ağında MimbleWimble protokolünün yıl sonuna doğru aktif edileceği açıklandı. Protokol şu anda geliştiriciler tarafından incelenme ve denetlenme aşamasına alındı…

  Kripto para piyasasının en popüler altcoin projelerinden olan Litecoin (LTC) fiyatını etkileyebilecek yeni gelişmeler yaşanıyor. Elde edilen verilere göre Litecoin ağında MimbleWimble protokolü yıl sonuna doğru aktif hale getirilecek. Litecoin geliştiricileri, bu protokol hakkında inceleme ve denetleme çalışmalarını sürdürüyor. 

  Litecoin geliştiricisi David Burkett, ağın geleceği hakkında önemli bilgiler paylaştı. Projenin ilerleyişini anlatan ünlü isim, altcoin yatırımcılarının da merak ettiği konulara açıklık getirdi. Buna göre Litecoin MimbleWimble protokolü ana ağ üzerinde yıl sonu lansmanı için incelenmeye ve denetlenmeye devam ediyor. 

  “Daha Fazla LTC Geliştiricisine İhtiyaç Var”

  Litecoin topluluğu için açıklamalarda bulunan ünlü geliştirici David Burkett, MimbleWimble kodunun denetlenmek için Github’a gönderildiğinden beri çok sefer değiştiğini söyledi: “Geliştiricilerin libmw kodunu gözden geçirmesini sağlamak için halen mücadele ediyoruz. PR ilk gönderildiğinden beri kod biraz değişti, bu yüzden muhtemelen onu kapatacağım. Önümüzdeki haftalarda bir dizi yeni, daha küçük ve umarım daha sindirilebilir bir PR oluşturacağım.”

  Litecoin geliştirici ekibi o zamandan bu yana kriptografiye aşina olan ve C++ kodunu inceleyen küresel geliştiricilerden yardım bekliyor. MimbleWimble Telegram grubuna katılım yapmalarını isteyen ekip, projenin hızlı gelişmesi için daha fazla geliştirici talebinde bulunuyor

  LTC Fiyatına Etkisi Nasıl Olacak?

  Popüler altcoin LTC fiyatı da yatırımcılar tarafından merakla takip ediliyor. Litecoin ağında bu gelişmeler yaşanırken, piyasada ise 200 günlük hareketli ortalamayı yeniden yakalamaya çalışan LTC fiyatı dikkat çekiyor. Popüler altcoin bu süreçte Bitcoin fiyatındaki değişimleri taklit ediyor. 

  Litecoin’in ticaret hacmi, MACD, RSI ve MFI’nin hepsinin LTC yatırımcıları tarafından zayıf bir satın alma senaryosuna işaret ettiği görülüyor. Bu yüzden hafta sonu yaklaşırken LTC, direncin seviyesinin altında ve geçen ayın sonlarında belirlenen seviyelerde yer alacak gibi görünüyor. Öte yandan yatırımcıları ağ üzerinde onaylanacak Litecoin MimbleWimble protokolünün fiyata etkisini merak ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle