Kripto Para

Binance'tan TL dahil 4 yeni altcoin paritesi

  İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance yeni bir duyuru yayınladı. Resmi hesaplardan yapılan duyuruda borsanın BTT/TRY, AVAX/EUR, CHZ/BRL ve UNI/EUR dört yeni işlem çifti ekleyeceği açıklandı…

  Binance kripto para borsası kullanıcıları, platforma eklenecek yeni işlem çiftlerini belirtilen tarihte kullanmaya başlayabilecek. Yapılan duyuruda Türkiye’deki Binance kullanıcıları için işlem saati 12 Mart Cuma günü TSİ 11:00 olarak belirlendi. Söz konusu işlem çiftlerine ait son durum da kripto para yatırımcılarının merak ettiği konular arasında yer aldı.

  Binance Dört Yeni Parite Duyurusu

  Binance borsası kullanıcılarının işlemlere başlayabileceği BTT grafiğine bakıldığında son 7 gün içinde yüzde 15 oranında yükseliş yaşadığı görülüyor. BTT, kripto para piyasasında 918 milyon dolarlık değeri ile dikkat çekiyor. BTT’nin en son tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığı tarih 22 Şubat olarak kayıtlara geçti.

  Altcoin yatırımcılarının son dönemde büyük ilgisini çeken AVAX, son haftadaki ciddi yükselişi ile yatırımcısının yüzünü güldürdü. AVAX geride kalan 7 gün içinde yüzde 20 yükseldikten sonra piyasa değeri 3.9 milyar dolar seviyesine ulaştı. Tüm zamanların en yüksek seviyesi AVAX fiyatında 10 Şubat tarihindeki rallide görülmüştü. 

  Binance Kullanıcılarına Yeni İşlem Çiftleri

  Altcoin piyasasında yakından takip edilen UNI, geride kalan 7 gün içinde yüzde 11 oranında değer kazandı. Kripto para yatırımcılarının sepetlerinde yer verdikleri bir kripto para birimi olan UNI token, bu yükselişiyle birlikte piyasa değerini 16 milyar dolara çıkardı. UNI en yüksek fiyat seviyesini en son 7 Mart 2021 tarihinde görmesiyle dikkat çekti. 

  Yerli kripto para yatırımcılarının da gözünden kaçmayan CHZ yükselişi ile yatırımcısını sevindirdi. Son 7 gün içinde CHZ fiyatındaki artış yüzde 251 oldu. Bunun üzerine Binance kripto para borsası da CHZ paritesi getirerek kullanıcılarına sundu. Piyasa değeri 2.3 milyar dolar olan CHZ son fiyat rekorunu 12 Mart tarihinde kırdı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle