Kripto Para

Kripto piyasası kırmızı yönde! Coin piyasalarında son durum

  Bitcoin ve altcoinler Çin Merkez Bankası'ndan gelen yasak haberinden etkilenerek sert düşüş yaşadıktan sonra toparlanma içerisine girse de dün akşam saatlerin  yeniden aşağıya doğru yön değiştirdi. Kripto para piyasaları yeniden 2 trilyon doların altına geriledi. İşte kripto para piyasalarındaki son durum.

  Geçen hafta Çin’den üst üste gelen olumsuz haberler ile sarsılan kripto para borsaları ardından kısa sürelide olsa bir toparlanma içerisine girmişti. Ancak son 24 saatlik verilere bakıldığı zaman piyasalar yeniden bir düşüş içerisine girdi. Kripto para piyasaları dün açılış ve kapanış değerleri itibari ile toplamda yüzde 3.6 azaldı. Bu azalma ile beraber tekrardan 2 trilyon dolar piyasa değerinin altına inerken 1 trilyon 968 milyar dolar oldu. Bu değer kaybında Çin’den gelen yasak haberinin ardından ani yaşanan 150 milyar dolarlık geri çekilmenin de etkisi oldu.

  Bitcoin’de Son Durum

  Lider kripto para birimi Bitcoin ise son 24 saatte 2000 dolar kayıp yazdı. Aslında yeni bir artış ivmesi ile güne başlayan BTC ancak bu yakaladığı ivmede kalıcı olamadı ve tekrar aşağı yönlü hareket geçti. Bitcoin’deki değer kaybı ise yüzde 3.6 oldu. 44 bin dolar seviyesine kadar yükselen BTC 42 dolar seviyelerine kadar geri çekildi.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Ethereum

  Ethereum cephesinde ise kayıp yüzdesi daha fazla oldu. Yüzde 5.8’lik bir değer kaybına uğrayan Ethereum’un fiyatı 2 bin 960 doların altına inerken, toplam piyasa değeri ise 350 milyar doların altına indi.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Diğer Altcoinler

  Diğer merak edilen altcoinlerde de düşüşler hakim. Ripple yüzde 3.7 değer kaybetti. Fiyatı 93 cente kadar geriledi. Dogecoin de yaşadığı değer kaybı sonrası fiyatı 20 cent civarında kaldı. Lider kripto para birimini takip etmeye devam eden altcoinlerden birisi de Cardano oldu. Öyle ki son 24 saatte neredeyse yüzde 4 değer kaybı ile 2.16 dolar seviyelerine kadar geriledi. Binance Coin 338 dolardan işlem görmeye devam ederken, Solana’da değer kayvı yüzde 1.88 olarak kaldı ve 138 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle